Италия победи с 2:0 като гост Босна и Херцеговина и ще играе на финалите на турнира Лига на нациите. Двубоят бе от група 1 на Лига "А" на турнира. Андреа Белоти (22) и Доменико Берарди (68) бяха точни за "адзурите".

В 22-ата минута Инсинье проби отляво и намери непокрития Белоти в наказателното поле. Нападателят на Торино опита труден удар от въздуха, който срещна греда и се оплете в мрежата за 0:1.

В 68-ата минута Мануел Локатели изведе Берарди зад защитата на Босна, а нападателят с акробатичен удар вкара за крайното 0:2.

В другия мач от групата Нидерландия победи Полша с 2:1 като гост. В 6-ата минута Камил Йозвяк откри резултата за "дружина полска", но в 77-ата минута Мемфис Депай изравни от дузпа. Успехът на "лалетата" донесе Жоржиньо Вайналдум в 84-ата минута.

Италия събра 12 точки и спечели групата. Втори остана Нидерландия с 11 пункта, а третото място остана за Полша със 7. Босна изпада в Лига "В".