Отборът на Интер се спаси от неприятна изненада и постигна успех в поредния кръг от Серия "А". "Нерадзурите" се нуждаеха от обрат, за да надвият Венеция с 2:1. В герой за гранда се превърна Един Джеко, който реализира победния гол в мрежата на "летящите лъвове" в последната 90-та минута. Така селекцията на Симоне Индзаги дръпна с пет точки на градския съперник Милан, с когото ще се изправят един срещу друг на 6 февруари.

Дженоа - Удинезе 0:0 в мач от Серия "А"

Дженоа не успя да надигне глава и след раздялата с Шевченко

0:0 между "грифоните" и Удинезе

Провеждането на самия двубой беше под въпрос, тъй като в лагера на гостите се оказа, че има сериозен брой заразени футболисти от коронавирус. Въпреки тежката ситуация, "летящите лъвове" изненадващо съумяха да открият резултата в 19-ата минута.

Итън Ампаду центрира от фланга, а топката мина зад гърба на неориентирания в този случай Милан Шкринияр. Нападателят на Венеция Тома Анри не чакаше втора покана и мощно с глава я заби в мрежата на шампионите.

Снимка 560978

Източник: EPA/БГНЕС

Преднината на новаците просъществува до 40-ата минута, когато Николо Барела изравни. Матео Дармиан демонстрира непримиримост по крилото, след което подаде страхотна топка за Лаутаро Мартинес. Волето на аржентинеца беше отразено от Лецерини, ала Барела беше на точното място и сътвори добавката.

През втората част Интер търсеше победния гол по всякакъв начин, но отбраната на Венеция действаше храбро и с достатъчно тактическа грамотност.

Селекцията на Симоне Индзаги все пак подсигури ценните три точки в заветната 90-ата минута. Резервите Весино и Дъмфрис комбинираха помежду си, а нидерландецът центрира перфектно за Един Джеко, който сложи край на головата си суша в най-подходящия момент.

До края победата на интеристите можеше да бъде и с две попадения разлика, ала Лецерини спаси положението пред Алексис Санчес.

Асколи победи Козенца с 3:1

Атанас Илиев вкара гол в българското дерби при победата на Асколи над Козенца, Андреа Христов дебютира

В другото българско дерби от кръга Монца победи гостуващия Реджина с 1:0