Отборът на Интер запази плахи надежди в надпреварата за Скудетото. Селекцията на Антонио Конте изигра инфарктен мач срещу Парма, печелейки гостуването си на "Енио Тардини" с 2:1. Шест минути преди края, "нерадзурите" губеха с 0:1, но късни попадения на бранителите Де Врий и Бастони, измъкнаха миланския гранд от много неприятната ситуация. По този начин интеристите остават на осем точки от временния лидер Ювентус. До края на Калчото остават още 10 кръга.

Наполи победи СПАЛ с 3:1

Наполи не допусна изненада срещу предпоследния в Калчото

"Партенопеите" победиха СПАЛ с 3:1

Началните минути на мача бяха за ветерана Жервиньо. Котдивоарецът реализира попадение още в 15-ата минута. Бившият нападател на Рома получи пас за милиони от Куцка. Последва негов елегантен финт срещу Кандрева, който определено стана за смях. А след това и перфектен изстрел в левия ъгъл на безпомощния Ханданович.

В 20-ата минута Интер получи дузпа, но след секунди, а и помощта на ВАР, реферът Фабио Мареска отмени своето първоначално решение.

Милан победи Рома с 2:0 в мач от Серия "А"

Късни попадения решиха дербито на кръга между Милан и Рома

"Росонерите" запазиха шанс за класиране в Лига Европа

Постепенно гостите заиграха далеч по-опасно в атака, а с това последваха и редица опасни положения пред вратата на "дуковете". При една от тях, Лаутаро Мартинес сякаш направи по-трудното и не намери мрежата на съперника.

Интер съвсем усили натиска си в заветните 10 минути на мача. Алексис Санчес загатна за своите най-добри години, като слаломира между отбраната на Парма, но в крайна сметка загуби своя индивидуален сблъсък срещу Луиджи Сепе.

Напълно заслужено, паритетът бе възстановен в 84-ата минута. Стефан Де Врий се ориентира най-добре при корнер на своя тим и с глава продължи неспасяемо за 1:1.

Лацио направи впечатляващ обрат срещу Фиорентина

"Орлите" са на 4 точки от лидера Ювентус

Но лошото за Парма тепърва предстоеше. Бившият халф на Милан - Юрай Куцка получи червен картон, с което остави своя тим в деликатна ситуация за оставащите няколко минути. Те пък се оказаха безценни за интеристите, които успяха да се доберат до големия обрат.

В герой за "нерадзурите" се превърна юношата на клуба - Алесандро Бастони. Виктор Моузес навърза трима от бранителите на "пармалатите", след което центрира прекрасно за непокрития на далечната греда бранител, който с глава донесе измъчения успех за Интер.

В първия ден на месец юли, Интер приема на свой терен Бреша. Парма ще гостува на Верона.