Наполи победи СПАЛ на "Сан Паоло" с 3:1 в двубой от поредния кръг на Калчото. Носителят на Купата на Италия показа отлична игра и логично надви предпоследния в класирането.

Само четири минути бяха нужни на домакините, за поведат, а точен бе Дрис Мертенс.

Милан победи Рома с 2:0 в мач от Серия "А"

Късни попадения решиха дербито на кръга между Милан и Рома

"Росонерите" запазиха шанс за класиране в Лига Европа

Макар и доминацията на "партенопеите" да бе ясно изразена, в 29-та нападателят на гостите Андреа Петаня матира Мерет за 1:1.

Това обаче трая само седем минути и Наполи отново поведе в 36-та, когато Кайехон беше точен за 2:1.

Ювентус победи Лече с 4:0

Ювентус се върна на върха в Серия "А", Роналдо с нов рекорд

"Бианконерите" разбиха Лече с 4:0

След почивката имаше само един отбор на терена и домакините тотално надиграха съперника си. Въпреки това и многото положения, които създадоха, падна само още един гол. Той бе дело на смяната Амин Юнес, който с първото си докосване до топката засече с глава в мрежата на СПАЛ.

С успеха си Наполи се доближи само на три точки до петия Рома и дръпна също с толкова на Милан.