Лацио направи впечатляващ домакински обрат срещу Фиорентина и спечели с 2:1 срещата си от 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите поведоха в 25-ата минута чрез звездата си Франк Рибери, но след почивката столичани вкараха две попадения, чрез голмайстора на Калчото Чиро Имобиле от спорна дузпа в 67-ата минута и Луис Алберто в 82-ата минута.

В последните секунди на добавеното време резервата на гостите Душан Влахович получи директен червен картон. Заради реплики към съдията беше изгонене и треньорът на домакините Симоне Индзаги.

Въпреки това, неговите момчета стигнаха до успеха и събраха 65 точки, като имат с 4 точки по-малко от лидера Ювентус и с 34 точки повече от Фиорентина.

Лацио: Стракоша, Патрик, Ачерби, Бастош, Ладзари, Милинкович-Савич, Пароло, Алберто, Джони, Имобиле, Кайседо;

Фиорентина: Драговски, Миленкович, Песея, Чечерини, Далберт, Кастровили, Бадел, Гезал, Лирола, Рибери, Кутроне.