Отборът на Интер постигна стратегически успех в борбата си за третото място в Калчото. Тази вечер "нерадзурите" взеха непредсказуемото си гостуване на борещия се за своето спасение тим на Фрозиноне с 3:1. По този начин селекцията на Лучано Спалети вече има 60 точки, като има пет повече от градския опонент Милан. Домакините пък намалиха драстично надеждите си за оставане в Калчото.

Снимка 418188

Източник: EPA/БГНЕС

Срещата се разви по отличен начин за гостите, които до почивката вече водеха с 0:2. Резултатът беше открит от Раджа Наинголан, който в 19-ата минута завърши с глава центриране на Данило Д"Амброзио.

Сампдория е господарят на Генуа, Монтела се завърна с нулево реми начело на Фиорентина

Обзор на ранните неделни мачове от Калчото

В 37-ата Милан Шкриниар бе съборен в наказателното поле при изпълнение на корнер и реферът отсъди дузпа, реализирана безпогрешно от Иван Перишич.

Фрозиноне се върна в мача с настъпването на 61-ата минута, когато Касата получи пас от Чофани и с премерен изстрел успя да преодолее Самир Ханданович.

Всичко това доведе до емоционални последни мигове, в които домакините хвърлиха всички сили за постигане на точката. От това обаче се възползва техният съперник, който направи 3:1 след светкавична контра в 93-ата минута. Тя беше завършена от Матиас Весино, който получи топката на тепсия от Мауро Икарди.

Снимка 418186

В следващия кръг Интер има ключово домакинство на Рома, докато Фрозиноне гостува на Каляри.

Торино и Каляри завършиха наравно 1:1, Кирил Десподов не игра

Торино и Каляри си спретнаха истинско дерби без Десподов: Два гола, три червени картона и ВАР, но без победител

Нападателят остана на пейката

ФРОЗИНОНЕ - ИНТЕР 1:3

0:1 Наинголан (19"), 0:2 Перишич-дузпа (37"), 1:2 Касата (61"), 1:3 Весино (90+3")