Отборите на Торино и Каляри не успяха да излъчат победител в днешната среща от 32-ия кръг в Серия "А", завършвайки при краен резултат 1:1. Българският нападател Кирил Десподов не се появи в игра, а остана на пейката.

"Сардинците" не завършиха мача в пълен състава, след като Лука Пелегрини и Николо Барела бяха изгонени, а от съперника им - Симоне Дзадза.

В 11-ата минута, Артур Йоница получи чудесно подаване в наказателното поле и мигновено стреля към вратата, но топката разтресе напречната греда. В 25-ата, домакините отвърнаха. Томас Ринкон овладя пас в пеналта и успя да мушне кълбото през защитата, но то прелетя встрани от целта.

В 52-ата минута, Симоне Дзадза откри резултата за торинци. След изпълнение на корнер, се получи разбъркване в наказателното поле и топката съвсем случайно се озова на крака на нападателя, който веднага я мушна в мрежа от съвсем близко разстояние - 1:0.

Снимка 418105

Източник: БГНЕС

Шест минути по-късно, Даниеле Базели си пробва късмета от свободен удар, но топката премина над напречната греда. В 70-ата, домакинският натиск продължи. Алехандро Беренгер беше изпуснат от защитата и опита директен обстрел, насочвайки топката към горния десен ъгъл, но не успя да вложи достатъчно сила и Алесио Краньо улови с лекота.

В 74-ата минута, героят в срещата Дзадза получи директен червен картон, след като оспори съдийско решение. Не бяха изминали и две минути и Леонардо Паволети изравни. Той получи хубав пас до вратарското поле и с глава прониза мрежата за 1:1. Разбира се, и тази ситуация в италианския футбол не премина без намесата на ВАР, тъй като първоначално попадението бе отменено заради засада.

В 82-ата минута, втори футболист в срещата получи червен картон. Лука Пелегрини беше изгонен заради много опасно влизане, а дълбоко в добавеното време и неговият съотборник Николо Барела също видя "червения" цвят, след като получи втори жълт картон.

След това равенство, Каляри събра актив от 37 точки на 11-ото място, докато Торино е седми с 50.