Отборът на Сампдория спечели голямото дерби на Генуа! "Моряците" ще бъдат повлияни от положителната емоция поне няколко седмици, след като в неделния следобед надиграха големия враг Дженоа с 2:0.

Торино и Каляри завършиха наравно 1:1, Кирил Десподов не игра

Торино и Каляри си спретнаха истинско дерби без Десподов: Два гола, три червени картона и ВАР, но без победител

Нападателят остана на пейката

По този начин селекцията на Марко Джампаоло остава в борбата за зона "Лига Европа", като от заветната шеста позиция ги делят само 4 точки.

Снимка 418139

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят стартира отлично за символичните домакини, които поведоха още в третата минута чрез Грегоар Дефрел. Нападателят се оказа най-съобразителен при остро подаване на Куалярела и отблизо не остави шансове на Раду. Именно дон Фабио беше замесен и във втория гол за Самп, когато в 53-ата минута реализира дузпа. Дженоа доигра срещата с човек по-малко заради директния червен картон на Бираски.

Снимка 418137

Останалите мачове от този часови пояс завършиха без победител. Винченцо Монтела беляза завръщането си начело на Фиорентина с нулево реми срещу Болоня. Сасуоло и Парма също не си вкараха гол, като мачът на "Мапеи Стейдиъм" беше белязан от пропуснатата дузпа на Чераволо от "дуковете" в 40-ата минута.