Отборът на Интер продължава съревнованието с големите фаворити за Скудетото - Наполи и Ювентус. "Нерадзурите" постигнаха своя пети успех от началото на Качлото, след като драматично надиграха Дженоа с 1:0. Селекцията на Лучано Спалети не демонстрира звезден футбол, но все пак се добра до трите точки след късен гол на Данило Д"Амбризио.

Победата остави Интер на третото място в Серия "А", докато "грифоните" все още са в зоната на изпадащите. Неизползвана резерва за гостите остана българският национал - Андрей Гълъбинов.

Лацио срази Верона с 3:0 като гост

Чиро Имобиле отново блести при класика на Лацио (ВИДЕО)

Нападателят с два гола при успеха над Верона

Двубоят на "Джузепе Меаца" можеше да стартира със светкавично попадение за домакините. Докато съперникът им все още свикваше със ситуацията на терена, бързо подаване към Перишич завърши с много опасен изстрел, преминал на сантиметри от горната греда на Перин.

Снимка 314208

Последваха скучни мигове, през които Интер и Дженоа така и не можеха да се изненадат с нещо по-опасно. За отбелязване беше една любопитна ситуация в средата на полувремето, когато Мауро Икарди се върна до собственото си наказателно поле, за да направи решителен шпагат, миг преди топката да стигне до дебнещия на перфектна позиция Роси.

В 40-ата минута сензационният младок Пиетро Пелегри отново можеше да попадне под светлините на прожекторите. 16-годишният таран отигра едно центриране с глава, но ударът му не притежаваше достатъчно акуратност. Малко след това, бившият играч на Милан - Адел Таарабт опита да напомни за себе си с шут от средна дистанция, който принуди Ханданович да избива в ъглов удар.

Сампдория скалпира Милан на "Луиджи Ферарис"

Втора загуба за "росонерите" през сезона

До почивката Интер също получи своята перфектна възможност за попадение. Удар от границата на наказателното поле на Брозович обаче срещна гредата.

Втората част започна с феноменален пропуск за Дженоа. Стефано Оменога се оказа непокрит в близост до Ханданович, но авантюристичното му воле премина над очертанията на вратата.

Интер все пак дочака своя шанс и нанесе победоносния си удар в 87-ата минута! Жоао Марио центрира от корнер. Появилите се като резерви за гостите Милиоре и Ригони оставиха Д"Амброзио да намери своето място в малкото вратарско поле и с глава хвърли в делириум хилядите на "Джузепе Меаца".

Снимка 314209

Видимо ядосани от късното попадение, "грифоните" изпуснаха своите нерви и преждевременно играта напуснаха Оменога и Таарабт с директни червени картони.

В следващия кръг Интер има наглед лесно гостуване на Беневенто, докато Дженоа приема Болоня.

Ювентус победи Торино с 4:0

Ювентус разби Торино в градското дерби (ВИДЕО)