Сампдория победи Милан в мач от 6-ия кръг на Серия "А". Битката на стадион "Луиджи Ферарис" завърши при 2:0 в полза на домакините.

Точни за Дория бяха безспорно най-настоятелният футболист за състава в предни позиции - Дуван Сапата, както и Рикардо Алварес, разписал се малко преди края, след скоростна акция на тима си.

Сапата пък бе точен едва 18 минути преди последния съдийски сигнал, въпреки че с оглед представянето си днес, заслужаваше да се отличи с попадение на сметката си на доста по-ранен етап от сблъсъка.

Той можеше да стори това на два пъти през първото полувреме, като единствено блестящите намеси на Джанлуиджи Донарума предотвратиха подобно стечение на обстоятелствата.

Снимка 230799

Сампдория бе по-добрият тим на терена в срещата, както през откриващите 45 минути, така и през втората част от сблъсъка.

Двубоят бе белязан от любопитен спорен момент още в началото на мача, като във втората минута главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на Кеси в наказателното поле, но след видеоповторение коригира това си решение и го отмени.

Снимка 314195

"Росонерите" продължават гонитбата на лидерите в шампионата, но с днешното поражение ще изостанат от водещите отбори в таблицата.

Единайсеторката на Винченцо Монтела все още не показва желания игрови облик, който феновете на тима със сигурност искат да наблюдават.

Основни играчи на Милан пропускат мача със Сампдория

Сериозни проблеми пред Винченцо Монтела в Милан

Специалистът няма да може да разчита на четирима играчи в мача със Сампдория

През седмицата Самп не успя да победи навън Верона, който се бори за оцеляването си, но в днешния следобед отборът показа на какво е способен.

Снимка 314196

Милан разполагаше със серия от четири поредни победи над Сампдория в първенството, преди да загуби в последния мач помежду им през февруари тази година.

От днес пораженията за състава на Енцо Монтела срещу конкретния опонент са вече две поредни.

Снимка 314194

Ето и стартовите състави на двата тима, с които те стартираха неделния си сблъсък:

САМПДОРИЯ: Пуджиони, Силвестре, Стринич, Березински, Ферари, Барето, Рамирес, Прает, Торейра, Куалярела, Д.Сапата

МИЛАН: Донарума, Бонучи, К.Сапата, Абате, Родригес, Романьоли, Билия, Бонавентура, Кеси, Калинич, Сусо