Ювентус не успя да се справи със съпротивата на Сасуоло в мач от 14-ия кръг на Серия "А".

Двубоят на "Алианц Стейдиъм" в Торино приключи при резултат 2:2.

Точни за гостуващия тим бяха Бога и Капуто, докато за домакините се разписаха Бонучи и Роналдо, вкарал гола си от дузпа.

Снимка 440863

Източник: EPA/БГНЕС

Ювентус нямаше право на грешка, защото е притискан от Интер в класирането. Отборът от Милано изостава само на две точки от шампионите.

Италианският хегемон продължава да е непобеден във всички турнири през сезона - 15 успеха и вече 4 равенства. Но 12 от победите са с един гол разлика.

"Бианконерите" спечелиха всичките си 9 досегашни домакинства през кампанията, като в седем от тях поведоха в резултата.

Днес отново първият гол бе за Старата госпожа, но победа не беше постигната.

Бонучи изненадващо даде преднина за домакините след 21 минути игра. Той стреля от далечна дистанция, топката се отби в тялото на бранител, заблуди вратаря и влетя в мрежата му.

Снимка 455368

Източник: Twitter

Едва няколко секунди след това Бога вкара за 1:1, заличавайки преднината на торинци.

Само две минути след паузата ветеранът Буфон разочарова с вяла намеса, позволила на Капуто да вкара за 1:2. Джиджи подцени изстрел на съперниковия футболист, топката се отби в лявата му ръка, отскочи и се запъти неспасяемо към мрежата.

Снимка 455367

В 67-ата минута Ювентус получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който бе точен за крайното 2:2.

Снимка 435562

Въпреки масирания натиск на домакините в заключителните минути, нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Сасуоло е един от най-слабите гости в Калчото и чак в последните си два мача, преди днешния, успя да спечели първите си точки далеч от дома - 1:0 над Верона в града на Ромео и Жулиета и 2:2 с Лече.

"Неровердите" са само на четири точки над зоната на изпадащите.