Интер разби с 3:0 като гост Лацио в едно от дербитата на 10-ия кръг в Серия "А". Мауро Икарди вкара два гола за шестия пореден успех в първенството на "нерадзурите", а едно добави Марсело Брозович.

Миланският гранд събра 22 точки и се изравни с Наполи на второто място във временното класиране. "Орлите" са 4-и с 18 пункта.

Двубоят бе поставен под сериозна въпросителна заради влошените метереологични условия над Рим в последните дни.

Лацио - Интер 0:3

Лацио - Интер 0:3, втори гол на Икарди

Двата тима имат стари сметки за уреждане

Интер започна по-добре срещата и можеше да излезе напред в резултата в 9-ата минута. Перишич центрира успоредно на голлинията, но на далечната греда Мауро Икарди не успя да засече топката.

Лацио отговори с извеждащ пас зад защитата за Чиро Имобиле. Миранда обаче успя да блокира удара му.

В 28-ата минута Интер излезе напред в резултата. Перишич свали топката за Весино, който чукна към Мауро Икарди. Аржентинският нападател бе оставен непокрит и засече топката във вратата.

Снимка 386422

В 36-ата минута Весино засече добро центриране от ъглов удар, но изстрелът му бе блокиран от стража на домакините. Четири минути по-късно отново Весино и Икарди разиграха блестящо в наказателното поле на домакините, но изстрелът на уругвайския национал бе блокиран от Стракоша.

Последва центриране от корнер на Жоао Марио, топката бе изчистине извън наказателното поле, където бе Марсело Брозович. Хърватският халф мигновено стреля и вкара за 2:0.

Снимка 386423

В началото на втората част Ханданович изби коварен удар от пряк свободен удар на Каталди. Малко след това удар с глава на Кайседо мина покрай вратата. Последва и шут от движение на Милинкович-Савич, който излезе в аут.

В 61-ата минута Весино засече с глава центриране от ъглов удар на Шиме Вршалко, но ударът му бе прекалено слаб. Само четири минути по-късно Интер пропусна да направи резултата класически. Матео Политано предпочете да стреля силно, вместо да насочи топката в опразнения ъгъл на Стракоша, а ударът му прелетя над напречната греда.

Снимка 386425

В 67-ата минута Ханданович блесна с ново спасяване. Словенският вратар изби силен шут на Марушич.

Две минути след това Интер направи преднината си класическа. Борха Валеро напредна и намери Мауро Икарди в наказателното поле. Аржентинският нападател финтира Сенад Лулич и простреля Стракоша за трети път.

В 74-ата минута Чиро Имобиле опита да върне едно попадение с удар от въздуха, но бе неточен. В 82-ата минута нападателят бе изведен отляво и нанесе шут, който Ханданович спаси.

До края не се случи нищо запомнящо се и така "нерадзурите" записаха шеста поредна победа в Серия "А".