Интер временно се изкачи до върха в италианската Серия "А". "Нерадзурите" изпревариха с точка повече градския съперник Милан, след като триумфираха при тежката си визита на Фиорентина с 2:0. Така напрежението отива към редиците на Златан Ибрахимович и компания, които в неделя домакинстват на Кротоне.

COVID-кризата в Наполи няма край

Нови двама заразени

Интеристите подпечатаха успеха си на "Артемио Франки" с по гол във всяко едно от полувремената.

Окрилени от завръщането в игра на Ромелу Лукаку, гостите стигнаха до попадение още в 31-ата минута. Намиращият се в отлична форма Николо Барела, доказа възхода в своето представяне с чудесно изпълнение. Италианският национал отправи страхотен изстрел извън наказателното поле, който не остави шанс на Драговски.

До почивката, вратарят на Интер - Самир Ханданович, имаше сериозната заслуга интеристите да завършат частта като лидери. Словенецът осъществи страхотни спасявания при изстрели на Бонавентура и Бираги.

Снимка 517306

Източник: EPA/БГНЕС

Така се стигна до 52-ата минута, когато "нерадзурите" удвоиха своята преднина. Ашраф Хакими направи поредното си включване по фланга, след което осигури безупречната си асистенция за Иван Перишич, който отбеляза на празна врата.

В Италия засипаха Антов със суперлативи -  ​​шампион, феномен, капитан, настоящето на Болоня

В Италия засипаха Антов със суперлативи - ​​шампион, феномен, капитан, настоящето на Болоня

Водеща медия с материал за защитника

Малко след това, гол на Ромелу Лукаку беше отменен поради засада.

До края Интер продължи да има контрол над събитията, като формирането на футболната класика беше изключително близо. С пропуски обаче "блеснаха" Перишич, Галярдини, Бастони и Лаутаро Мартинес.

Неприятност, за гледащия от трибуните Антонио Конте, беше контузията на Иван Перишич във финалните акорди на срещата, когато той бе заменен принудително от Матео Дармиан.

Интер загуби от Ювентус с 1:2 в първи полуфинален двубой за Купата на Италия