Ювентус направи сериозна крачка към пореден финал за Купата на Италия. В първи полуфинален двубой за националното отличие, "Старата госпожа" надви като гост Интер с 2:1 и си осигури перфектно предимство за реванша в Торино след седмица. Нервният сблъсък на "Джузепе Меаца" имаше своя познат герой - Кристиано Роналдо. Португалската звезда помогна на "бианконерите" с двата си гола още до почивката. Те имаха силата и на пълен обрат, тъй като рано аванс за "нерадзурите" бе дал Лаутаро Мартинес.

Временно примирие в Рома

Джеко и Фонсека се разбраха

След паузата възпитаниците на Антонио Конте бяха тези, които активно търсеха поне равенството, но страхотни намеси на вратата имаше живата легенда Джиджи Буфон. Съперници в другия полуфинален сблъсък са Наполи и Аталанта.

Снимка 514305

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки първоначалните впечатления, че срещата се развива мудно и прекалено предпазливо, Интер поведе още с първата си интересна атака. Алексис Санчес демонстрира непримиримост и се пребори за топката в половината на Юве. Чилиецът реши да комбинира с Николо Барела, който пласира паса си около дузпата. Там Лаутаро Мартинес изпревари своя персонален пазач Де Лихт и с плътен шут по земя матира Буфон, въпреки намесата на италианския ветеран.

Реферът Джанлука Калварезе реши да вземе водеща роля в мача, тъй като пожела преразглеждане с ВАР на ситуация, при която Ашли Йънг държеше Хуан Куадрадо, а миг по-късно колумбиецът падна в наказателното поле. Съдията прецени, че в този момент отсъждането на дузпа е най-правилното решение и си навлече сериозния гняв на "нерадзурите". С изпълнението се нагърби Кристиано Роналдо, който изравни с мощен шут в средата.

Снимка 516794

Интер имаше възможност да затрудни своя опонент с изпълнение на статично положение в 32-ата минута. Милан Шкриниар скочи най-високо и насочи с глава, но леко встрани от бленуваната цел.

В Италия разкриха клаузата за задължително откупуване на Валентин Антов

Целта изглежда постижима

Кошмарна грешка спомогна за пълния обрат на "Дузепе Меаца" в 34-ата минута. Алесандро Бастони и Самир Ханданович демонстрираха ужасяващо неразбирателство при дълго подаване, което наглед нямаше как да стигне до Роналдо. Да, но тази безумна грешка буквално "подари" кълбото на Кристиано, който от трудна локация успя да я прати в мрежата, с помощта и на страничната греда.

Снимка 516797

Самир Ханданович частично се реваншира за грешката си с добро спасяване в 42-ата минута. Тогава словенецът добре покри своя ъгъл при удар по земя на Родриго Бентанкур.

Първото интересно положение за втората част бе факт, благодарение умелото изпълнение на пряк свободен удар от Ашли Йънг. Бившият английски национал принуди Джиджи Буфон да действа на сигурно и избива в корнер.

Отбраната на Ювентус сътвори непривична за "Старата госпожа" грешка в 56-ата минута. Торинци започнаха с пас от вратата, а близо до полето си, Бентанкур допусна да загуби топката от Видал. Това позволи на неговия сънародник Алексис Санчес да шутира под плонжа на Буфон. За негово нещастие, малко пред голлинията беше застанал Мерих Демирал, който някак си изчисти в корнер.

Снимка 516793

Джиджи Буфон доказа, че дори и прехвърлил четиридесетте, все още е вратар от най-висока класа. Алексис Санчес изигра перфектно поредна атака на "нерадзурите", като разсече отбраната на съперника с хитър пас за Дармиан. Халф-бекът елиминира бранител на Юве и шутира силно, само за да бъде отчаян от отлично скъсилия дистанцията страж на Ювентус.

Ашраф Хакими призна, че мисли за трансфер в Англия

Към него сериозен интерес проявяват Арсенал и Челси

Малко след появата си на терена, Кристиан Ериксен можеше да даде своя отпечатък върху срещата. Датският плеймейкър стреля от границата на наказателното поле, но прекалено слабо в ръцете на Буфон.

Снимка 516796

До края Интер така и не осъществи финален натиск, което се оказа фатално и за стремежите им в този първи полуфинал. Реваншът е след седмица в Торино.