Отборите на Интер и Фиорентина сътвориха паметен спектакъл в късния съботен мач от програмата на Серия "А". В крайна сметка победата остана за домакините - 4:3. Завършекът на футболното съперничество определено бе фантастичен, тъй като до 87-ата минута гостите водеха с 2:3, но в крайна сметка си тръгнаха като победени от "Джузепе Меаца".

Лацио стартира с победа в Серия "А", Десподов игра 10 минути за Каляри

"Бианкочелестите" спечелиха визитата си на остров Сардиния с 2:0

Гостите откриха резултата още с първата си възможност в мача. При едно центриране в наказателното поле Куаме овладя пред вратата, размени подавания с Джакомо Бонавентура и отблизо вкара за 0:1.

Снимка 497980

Източник: EPA/БГНЕС

В добавеното време на първата част "нерадзурите" възстановиха равенството. Те организираха бърза контраатака, топката стигна до Лаутаро Мартинес на границата на наказателното поле, той си освободи пространство и със силен изстрел порази вратата за 1:1.

Още в началото на втората част домакините направиха и пълен обрат. Мартинес получи в наказателното поле, финтира защитник и опита удар, Чекерини реши да блокира изстрела, но вместо това прати топката в собствената си врата за 2:1.

Фиорентина обаче реагира бързо и пет минути по-късно възстанови равенството. Гостите организираха контраатака, Франк Рибери напредна по десния фланг и подаде за нахлуващия от задна позиция Кастровили, който без забавяне стреля във вратата за 2:2.

В 63-ата минута Виола отново излезе напред в резултата след нова блестяща контраатака. Рибери напредна и подаде ювелирен извеждащ пас за Федерико Киеза, който елегантно копна топката и вкара за 2:3.

Интер обаче стигна до пълен обрат в края на мача. В 88-ата минута Ашраф Хакими получи пас от Алексис Санчес и с едно докосване продължи към Лукаку, който този път отблизо не сгреши за 3:3.

Снимка 497979

В 89-ата минута Санчес центрира в наказателното поле, където Д`Амброзио се извиси и с глава вкара за 4:3, хвърляйки в див екстаз Антонио Конте и неговия треньорски щаб.

Повече фенове по италианските стадиони от 8 октомври?

Такова е намерението на спортния министър Винченцо Спадафора

След този луд мач, на Интер престои гостуване на новаците от Беневенто. Фиорентина приема у дома Сампдория.

ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА 4:3

0:1 Куаме (3"), 1:1 Мартинес (45+2"), 2:1 Кечерини - автогол (52"), 2:2 Кастровили (57"), 2:3 Киеза (63"), 3:3 Лукаку (87"), 4:3 Д" Амброзио (89")