Инер постигна петия си пореден успех в италианската Серия "А". "Нерадзурите" затвърдиха перфектната си форма с важна победа над Дженоа с 3:0. Домакините не оправдаха притесненията на своя наставник Антонио Конте преди началото на мача, радвайки го с добър футбол и класика.

По този начин миланският колос дръпна със седем точки на втория Милан и с 10 на третия Ювентус, който вчера сбърка при визитата си на Верона.

Аталанта победи Сампдория с 2:0

Аталанта с ценна победа в битката за топ 6

По този начин бергамаските заеха 4-ото място с 46 точки

Въпросителните на "Джузепе Меаца" паднаха рано, след като още в първата минута попадение реализира Ромелу Лукаку. Белгиецът отигра висока топка, пратена му от Лаутаро, и с неспасяем шут я заби в левия ъгъл на Перин.

В 18-ата преднината на интеристите можеше да бъде удвоена, ала изстрелът на Николо Барела от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

Верона и Ювентус не се победиха в мач от Серия "А"

Ювентус спази традицията да играе трудно срещу Верона

"Старата госпожа" стигна само до равенство при визитата си на "Марк Антонио Бентегоди"

Селекцията на Конте трябваше да чака до 70-ата минута, за да стигне до втория гол в своя полза. Този път Ромелу Лукаку влезе в ролята на асистент, виждайки отлично включилия се в атака халф-бек Матео Дармиан. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед не чакаше втора покана и матира "грифоните".

Крайното 3:0 беше оформено от Алексис Санчес в 77-ата минута. Чилиецът определено имаше късмет, тъй като се разписа с добавка отблизо, секунди след появата му на терена. Общо взето той изгуби повече време в потвърждение на неговия гол от ВАР, отколкото да изработи точния изстрел в мрежата на гостите от Генуа.

Болоня победи Лацио с 2:0 в Серия "А"

Болоня вгорчи още повече седмицата на Лацио, Антов отново остана неизползвана резерва

Селекцията на Михайлович постигна изненадващ успех с 2:0

В последните минути шанс за четвърто попадение се откри и пред Д"Амброзио, но в тази ситуация краен победител излезе вратарят Перин.

В следващия кръг Интер гостува на предпоследния Парма, докато Дженоа ще има голямо градско дерби със Сампдория.

ИНТЕР - ДЖЕНОА 3:0

1:0 Лукаку (1"), 2:0 Дармиан (70"), 3:0 Алексис (77")