Отборът на Болоня поднесе една от големите изненади в 24-ия кръг на Серия "А". "Рособлу" надигра у дома силния тим на Лацио с 2:0. Сред резервите на домакините бе родният ни защитник Валентин Антов, който обаче така и не получи шанс за изява от Синиша Михайлович.

Трите точки изкачиха победителите до 11-ото място с 28 точки, докато "бианкочелестите" са шести с 43, но и мач повече от своите преки конкуренти за Топ 4.

Снимка 520725

Източник: EPA/БГНЕС

Лошата седмица за лациалите стартира с тежкото поражение от Байерн (Мюнхен) за ШЛ. А тази вечер негативната серия продължи с пропусната дузпа в 17-ата минута от Чиро Имобиле. Това коства скъпо на римляните, които в 19-ата минута бяха поразени от Мбайе. Бившият футболист на Интер се оказа на точното място и направи добавката след спасяване на Пепе Рейна.

Коронавирус във Верона часове преди мача с Ювентус

От клуба не уточниха дали става дума за футболист или друг член на тима

Второто полувреме стартира по-добре за "рособлу", които подпечатаха своя триумф с гол в 64-ата. Тогава Никола Сансоне загатна за отличните си качества, след като получи подаване от Муса Бароу и с брилянтно воле насочи към дясната част на вратата.

Маурицио Сари може отново да застане начело на Наполи

Въпреки че в момента треньор на Ювентус е Андреа Пирло, Сари все още има договор до юни 2022 година

До края лациалите не направиха нищо съществено и без много съпротива инкасираха своята седма загуба от началото на кампанията.

Снимка 520724

В следващия кръг Болоня гостува на закъсалия Каляри. Лацио приема на свой терен друг замесен в битката за спасение Торино.