Аталанта записа ценна победа в борбата за челните места в Серия А. Бергамаските се наложиха с 2:0 над Сампдория като гост.

По този начин Аталанта зае 4-ото място с 46 точки. Самп пък е на 10-ата позиция с 30 пункта.

Домакините започнаха по-съсредоточено мача и създадоха две опасности в началните минути, но Якуб Янкто и Микел Дамсгаард се отчетоха с пропуски.

Лаутаро Мартинес: Отказах на Барселона

Изцяло фокусиран съм върху изявите си в Интер

В 40-ата минута, Аталанта успя да поведе след Луис Муриел подаде на Руслан Малиновский, който не разочарова и преодоля вратаря с удар в горния ляв ъгъл за 0:1.

В 50-ата минута, Йоаким Мееле достигна до превъзходно високо подаване на границата на наказателното поле и изстреля снаряд в десния ъгъл, за да вкара. След разглеждане на ВАР съдията не зачете попадението.

Италианската футболна федерация предлага нов договор на Манчини

Удължава контракта му до 2024 година

Такова все пак имаше в 70-ата минута, когато Робин Госенс намери пространство в наказателното поле, за да засече красиво центриране и да изстреля топката в горния ляв ъгъл на вратата за крайното 0:2.