Интер победи Болоня в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Битката на "Джузепе Меаца" приключи при резултат 3:1.

Точни за домакините бяха Ромелу Лукаку и на два пъти Ашраф Хакими, докато за гостуващия състав се разписа Емануел Винято.

Интер показва събуждане в предишните си два мача в Серия "А", в които се наложи с 3:0 като гост над Сауоло и 4:2 над Торино у дома, въпреки че изоставаше с 0:2. Победите, включително днешната, изстреляха "нерадзурите" на 2-ро място в класирането, на точка пред третия Ювентус.

Ювентус с пълен обрат в градското дерби с Торино

Гол на ветерана Бонучи реши всичко в мача

Болоня също се представя стабилно и спечели предходните си две срещи - с 1:0 над Кротоне у дома и 2:1 над Сампдория като гост, но днес не успя да се пребори дори за точката.

Футболистите на Синиша Михайлович взеха предишните си две визити на "Джузепе Меаца", но днес нямаха шанс да го направят.

Ромелу Лукаку даде преднина на Интер след 16 минути игра, като последва и още една възможност за него да се разпише, но нямаше шанс да вкара втори гол.

Снимка 508456

Източник: Twitter

Преди почивката Интер беше по-добрият от двата тима, като удвои предимството си в самия край на първата част от срещата.

Ашраф Хакими вкара за 2:0 в последната минута на първото полувреме, като до голяма степен предвести крайния победител в мача.

Снимка 508458

Емануел Винято бе точен за гостите след 67 минути игра, вкарвайки почетния гол за тима, но само три минути по-късно отново Хакими се разписа за крайното 3:1.