Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Интер победи Наполи с 1:0 в Серия "А"

Интер някак си излъга Наполи и вече е близо до върха в Серия "А"

Гол от дузпа на Лукаку реши нервното дерби на "Джузепе Меаца"

90+3′

ГРЕДА! Драмата можеше да настъпи дълбоко в добавеното време. „Партенопеите“ отново се озоваха опасно близо до вратата на съперника. Андреа Петаня се обърна и стреля от непосредствена близост. И на него обаче точността му изневери, намирайки единствено гредата.

89′

ДИ ЛОРЕНЦО!! След като поведоха в резултата, момчетата на Антонио Конте дадоха инициативата на своя съперник. Наполи получи още един шанс за изравняване в 89-ата, когато макар и малко случайно, Джовани Ди Лоренцо стреля от малък ъгъл, ала Ханданович го отчая, намесвайки се с крак.

87′

Малко след появата си в игра, Д'Амброзио получава жълт картон.

86′

Данило Д'Амброзио ще замени фланговия футболист Ашли Йънг.

85′

Още един жълт картон в мача. Получава го Милан Шкриниар.

85′

Елмас ще се опита да раздвижи играта на гостите, заменяйки Диего Деме.

84′

Марио Руи бива заменен от Фаузи Гулам.

82′
Снимка 510022

Източник: twitter.com/Inter

81′

ПОЛИТАНО! Въпреки, че е собственост на Интер, играещият като преотстъпен в Наполи - Матео Политано, можеше да се разпише във вратата на "нерадзурите". Появата му на терена веднага донесе свеж полъх за атаката на гостите, а негов шут беше избит по фамозен начин от ветерана Ханданович с една ръка.

80′

Официално предупреждение и за Ромелу Лукаку.

77′

Матео Политано пък ще замени поляка Жиелински.

76′

Фабиан Руис влиза в игра вместо Тимуе Бакайоко.

75′

Слаб мач за Лаутаро Мартинес и той логично бива заменян от Ашраф Хакими.

74′

Изнервеният Лозано получава жълт картон.

73′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!1:0!! ЛУКАКУ-ДУЗПА! С отговорната задача се нагърби Ромелу Лукаку, който запази необходимото хладнокръвие и прати вражеския страж в обратния ъгъл за 1:0.

71′

Жълт картон за направилия дузпата Давид Оспина.

70′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ИНСИНЕ! Дербито най-сетне придоби нужния емоционален заряд, след като в 70-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините. Защитата на Наполи забрави за включилия се  в атака халф-бек на "нерадзурите" Матео Дармиан. №36 опита елегантно да се измъкне от стража Оспина, но колумбиецът закачи левия му крак и го събори в наказателното поле. Реферът Давиде Маса не се поколеба да посочи дузпата, а това му донесе поредица от пиперливи псувни от устата на капитана Инсине. Реферът не остана длъжен на звездата и веднага го изгони с директен червен картон.

Снимка 510029

68′

ИНСИНЕ!! Наполи организира изключителна атака в 68-ата минута, но фамозно спасяване на Ханданович ги лиши от попадението. Джовани Ди Лоренцо положи началото на отлична флангова атака, която бе продължена от страхотния пас на поляка Жиелински. Кълбото стигна до Инсине, който стреля триково с пета, но само за да предизвика блестящата намеса на Ханданович.

66′

Стефано Сенси заменя контузилия се халф на Интер - Марсело Брозович.

62′

Изключителен шанс и пропуск на Лозано. Мексиканецът не се ядосва дълго, тъй като му бе вдигнат флаг за засада.

Снимка 510028

58′

Тимуе Бакайоко бива санкциониран заради фаул срещу Мартинес.

54′

Първи жълт картон в мача, получава го Марсело Брозович от Интер.

52′

Лоренцо Инсине опита да напомни за присъствието си на "Джузепе Меаца" в 52-ата минута. Плеймейкърът на гостите подвикна на Марио Руи и той върна назад за своя капитан. Халфът шутира без почти никаква подготовка, но мерникът му беше разочароващ.

47′

Роберто Галярдини пробва пас към своя съотборник Ашли Йънг, но вложи прекалено голяма сила и провали хубавия си замисъл.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 510030

38′

Първият точен удар в мача бе факт едва в 38-ата минута, когато насочване с глава на Галярдини беше леко уловено от Давид Оспина.

32′

Наполи остана на сантиметри от попадението в 32-ата минута. Лозано отново създаде напрежение за отбраната на Интер, а отбитият му изстрел попадна идеално на Жиелински, който с тежък шут стреля от дъгата, ала за негово нещастие, малко встрани от долния ляв ъгъл на Самир Ханданович.

Снимка 510010

25′

Николо Барела подцени ситуация в собственото си наказателно поле и това без малко не позволи на включилия се Марио Руи да застраши сериозно Ханданович.

17′

МАРТИНЕС! Интер можеше да поведе в резултата с настъпването на 17-ата минута. Домакините наложиха преса, която принуди Калиду Кулибали да сбърка своето подаване. То достигна до Николо Барела, а италианският национал моментално насочи към дебнещия Лаутаро Мартинес. Нападателят елиминира двама съперници само с едно залъгващо движение, но последвалият му изстрел не намери вратата на неаполитанци.

16′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! "Партенопеите" преживяха истински шок в 16-ата, тъй като при гореспоменатата ситуация, лидерът на тима Дрис Мертенс получи тежка травма и напусна терена със сълзи на очи. Това наложи включването в игра на резервния стрелец и юноша на Милан - Андреа Петаня.

12′

Дрис Мертенс се озова опасно близо до дясната греда на Ханданович в 12-ата минута. Белгиецът искаше да центрира към Марио Руи, но пред португалеца умело се бе позиционирал Матео Дармиан, който изчисти с глава.

6′

Наполи демонстрира високите си амбиции в този мач, след като в 6-ата минута дълго подаване намери Ървинг Лозано в наказателното поле на Интер. Мексиканецът пробва акробатично, със странична ножица, да намери връхлитащия Лоренцо Инсине. Стремежът му осъществяването на този амбициозен пас обаче не даде ефект.

Снимка 510031

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Ето как се разви първият от интересните двубои в Серия "А"

Ювентус и Аталанта завършиха наравно 1:1 в Серия "А"

Юве и Аталанта не се победиха в емоционално дерби, Роналдо остана длъжник на "Старата госпожа"

Шесто равенство през сезона за селекцията на Пирло

1′