Отборите на Ювентус и Аталанта не се победиха в едно от големите дербита на 12-ия кръг в Серия "А". Двата тима завършиха 1:1 в Торино, като оправдаха очакванията за интересен мач едва през втората част.

През първата, аванс на шампионите бе дал Феде Киеза, след паузата гостите увеличиха оборотите на своето представяне и заслужено се добраха до точката, благодарение чудесния гол на Фройлер. Кристиано Роналдо се оказа големият длъжник за "Старата госпожа", след като в 60-ата минута изпусна дузпа срещу перфектния днес страж на "богинята" Голини.

В Ювентус работят по новия договор на Дибала, а не за неговата продажба

"Всички го обичаме!"

Точката изкачи Юве до третото място във временното класиране. Аталанта е на осмата позиция с 18 пункта.

Ювентус стартира силно и можеше да отбележи още в петата минута чрез голямата си звезда Кристиано Ронало. Португалецът обаче изненада неприятно дори и себе си, пращайки коженото кълбо далеч от целта.

Снимка 510000

Източник: EPA/БГНЕС

В 29-ата минута "бианконерите" се добраха до лидерството. Критикуваният Феде Киеза демонстрира защо шампионите платиха милиони за неговия подпис, след като се разписа с прекрасен изстрел извън границата на наказателното поле.

След паузата Юве стигна и до удвояването на резултата. Голът на Киеза обаче правилно бе отменен, тъй като секунди по-рано стражът Голини спаси с глава много тежък шут от близка дистанция на Алваро Мората.

Пиерлуиджи Колина е най-великият съдия в историята на футбола

Класацията е на "Франс Футбол"

В 53-ата минута на терена изненадващо се появи плеймейкърът на "богинята" Папу Гомес, за който се знае добре, че е в открит конфликт с треньора Гасперини. Появата му имаше ключово значение 120 секунди след това, когато открадна топка в центъра, а след това Ремо Фройлер отправи страхотен снаряд, който след допир с горната греда, остави без адекватна намеса Шчесни.

Малко след това лидерството отново можеше да бъде за домакините. Ханс Хатебур не действа по най-концентрирания начин в свето наказателно поле и направи дузпа. Решението на съдията вбеси бергамаските, но броженията им останаха нечути. С отговорната задача се зае Кристиано Роналдо, който обаче беше неутрализиран от Голини. Италианският национал хвана ъгъла и дори улови отправения 11-метров удар.

Снимка 509998

Оттук насетне и двата тима се хвърлиха здраво, търсейки победата. Това предизвика поредица от добри спасявания, както от Шчесни, така и от Голини. Най-активни за отборите си пък бяха Кристиано Роналдо и Папу Гомес.

Удинезе не победи последния в Серия "А"

Гол на домакините беше отменен

До края финалният натиск на Ювентус не даде ефект и така селекцията на Андреа Пирло трябваше да се задоволи с шестото си реми от началото на кампанията.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 1:1

1:0 Киеза (29"), 1:1 Фройлер (57")