Интер се доближи само на точка от лидера Милан след успех с 1:0 над Наполи в дербито на 12-ия кръг от Серия "А". Сблъсъкът не оправдаваше очакванията до 69-ата минута, когато домакините получиха дузпа. Тя бе реализирана от Ромелу Лукаку, а заради сериозни претенции, изгонен беше лидерът на гостите Лоренцо Инсине.

Въпреки численото неравенство, Наполи трябва да съжалява, че не си тръгна поне с точката. В заветния четвърт час на "Джузепе Меаца", селекцията на Дженаро Гатузо сътвори куп пропуски. Решителни изяви имаше опитният вратар на интеристите Самир Ханданович, а веднъж негов верен помощник беше и страничната греда.

Ювентус и Аталанта завършиха наравно 1:1 в Серия "А"

Юве и Аталанта не се победиха в емоционално дерби, Роналдо остана длъжник на "Старата госпожа"

Шесто равенство през сезона за селекцията на Пирло

Наполи демонстрира високите си амбиции в този мач, след като в 6-ата минута дълго подаване намери Ървинг Лозано в наказателното поле на Интер. Мексиканецът пробва акробатично, със странична ножица, да намери връхлитащия Лоренцо Инсине. Стремежът му за осъществяването на този амбициозен пас обаче не даде ефект.

Снимка 510031

Дрис Мертенс се озова опасно близо до дясната греда на Ханданович в 12-ата минута. Белгиецът искаше да центрира към Марио Руи, но пред португалеца умело се бе позиционирал Матео Дармиан, който изчисти с глава.

"Партенопеите" преживяха истински шок в 16-ата, тъй като при гореспоменатата ситуация, лидерът на тима Дрис Мертенс получи тежка травма и напусна терена със сълзи на очи. Това наложи включването в игра на резервния стрелец и юноша на Милан - Андреа Петаня.

Интер можеше да поведе в резултата с настъпването на 17-ата минута. Домакините наложиха преса, която принуди Калиду Кулибали да сбърка своето подаване. То достигна до Николо Барела, а италианският национал моментално насочи към дебнещия Лаутаро Мартинес. Нападателят елиминира двама съперници само с едно залъгващо движение, но последвалият му изстрел не намери вратата на неаполитанци.

Снимка 510030

Наполи остана на сантиметри от попадението в 32-ата минута. Лозано отново създаде напрежение за отбраната на Интер, а отбитият му изстрел попадна идеално на Жиелински, който с тежък шут стреля от дъгата, ала за негово нещастие, малко встрани от долния ляв ъгъл на Самир Ханданович.

Първият точен удар в мача бе факт едва в 38-ата минута, когато насочване с глава на Галярдини беше леко уловено от Давид Оспина.

Лоренцо Инсине опита да напомни за присъствието си на "Джузепе Меаца" в 52-ата минута. Плеймейкърът на гостите подвикна на Марио Руи и той върна назад за своя капитан. Халфът шутира без почти никаква подготовка, но мерникът му беше разочароващ.

Наполи организира изключителна атака в 68-ата минута, но фамозно спасяване на Ханданович ги лиши от попадението. Джовани Ди Лоренцо положи началото на отлична флангова атака, която бе продължена от страхотния пас на поляка Жиелински. Кълбото стигна до Инсине, който стреля триково с пета, но само за да предизвика блестящата намеса на Ханданович.

Снимка 510029

Дербито най-сетне придоби нужния емоционален заряд, след като в 70-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините. Защитата на Наполи забрави за включилия се в атака халф-бек на "нерадзурите" Матео Дармиан. №36 опита елегантно да се измъкне от стража Оспина, но колумбиецът закачи левия му крак и го събори в наказателното поле. Реферът Давиде Маса не се поколеба да посочи дузпата, а това му донесе поредица от пиперливи псувни от устата на капитана Инсине. Реферът не остана длъжен на звездата и веднага го изгони с директен червен картон.

С отговорната задача се нагърби Ромелу Лукаку, който запази необходимото хладнокръвие и прати вражеския страж в обратния ъгъл за 1:0.

Въпреки, че е собственост на Интер, играещият като преотстъпен в Наполи - Матео Политано, можеше да се разпише във вратата на "нерадзурите". Появата му на терена веднага донесе свеж полъх за атаката на гостите, а негов шут беше избит по фамозен начин от ветерана Ханданович с една ръка.

Снимка 510028

След като поведоха в резултата, момчетата на Антонио Конте дадоха инициативата на своя съперник. Наполи получи още един шанс за изравняване в 89-ата, когато макар и малко случайно, Джовани Ди Лоренцо стреля от малък ъгъл, ала Ханданович го отчая, намесвайки се с крак.

Удинезе не победи последния в Серия "А"

Гол на домакините беше отменен

Драмата можеше да настъпи дълбоко в добавеното време. "Партенопеите" отново се озоваха опасно близо до вратата на съперника. Андреа Петаня се обърна и стреля от непосредствена близост. И на него обаче точността му изневери, намирайки единствено гредата.

Снимка 510010

В следващия кръг Интер домакинства на новаците от Специя. Наполи има нов тежък мач, този път гостуване на Лацио.