Наполи надигра Фиорентина в срещата между двата тима от програмата на 8-мия кръг в Серия "А".

"Небесносините" се наложиха с 2:1, след попадения на Лоренцо Инсине и Гонсало Игуаин.

Вездесъщият лидер на домакините Инсине даде старт на емоциите в срещата с гола си в 46-ата минута от сблъсъка.

След нулево първо полувреме, неаполитанците изненадаха съперника си с мигновени действия, при подновяването на играта.

Вихрена акция в синьо, завършила с точен пас на Хамшик и прекрасно изпълнение на Инсине, възпламениха сблъсъка, за радост на феновете на митичния "Сан Паоло" в 46-ата минута - 1:0.

Гостите от Флоренция отвърнаха с гол на Калинич в 73-ата минута, но само 2 по-късно, след асистенция на Мертенс, Гонсало Игуаин оформи оказалото се и крайно 2:1.

До края Фиорентина направи и невъзможното, за да се добере поне до точката, но за голямо неудоволствие на Пауло Соуса и компания това не се случи.

Така домакините са без загуба вече 6 поредни срещи, но в същото време регистрират чести равенства.

Към момента те са все по-близо до челото в класирането и имат 15 точки срещу името си.

Гостуващият състав бе лидер в подреждането. Фиорентина е с 18 пункта и за последно бе загубил на 30-и август, при визитата си в Торино. Това обаче се промени днес.