Дербито на Рим между Лацио и Рома завърши без победител - 1:1. Александър Коларов се разписа срещу бившия си тим в 17-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Милинкович-Савич.

Още в първите пет минути и двата тима нацелиха гредата. В 3-ата минута шут на Лкаш Лейва нацели страничния стълб, а около 2 минути по-късно изстрел по земя на Дзаниоло също се спря в гредата.

В 25-ата минута Имобиле разтресе напречната греда с мощен шут. Секунди по-късно Хоакин Корея също се отчете с изстрел в гредата. Малко след това Дзаниоло за втори път в мача прати топката в страничния стълб.

В 58-ата минута Милинкович-Савич не успя да изравни от близка дистанция. Няколко секунди по-късно обаче Имобиле увлече противниковата защита и вратаря, а след това пусна топката към непокрития Алберто, който изравни.

В 85-ата минута дойде и шестата греда в мача. Тогава дойде редът на резервата Марко Пароло да нацели горната рамка на вратата.

Лацио: Стракоша, Фелипе, Ачерби, Раду, Ладзари, Милинкович-Савич, Лейва, Алберто, Лулич, Корея, Имобиле

Рома: Лопес, Фасио, Манчини, Коларов, Пелегрини, Кристанте, Флоренци, Дзаниоло, Клуйверт, Юндер, Джеко