Фиорентина нанесе първа загуба за сезона на Милан в Серия "А". "Виолетовите" имаха запомняща се съботна вечер на "Артемио Франки" и надиграха "росонерите" с 4:3. Силно в редиците на двата тима блестяха техните нападатели - Душан Влахович и Златан Ибрахимович. Всеки един от тях наниза по два гола, но тези на сърбина бяха подкрепени и от головете на Дънкан и Рикардо Сапонара, спомогнали за сладкия триумф.

По този начин Наполи получава страхотната възможност да оглави еднолично класирането, ако утре измъкне поне точка от визитата си на шампиона Интер.

Лацио - Ювентус 0:2 в мач от Серия "А"

Две дузпи помогнаха на Ювентус за превземането на Вечния град

Лео Бонучи сам матира Лацио

Дербито на "Артемио Франки" започна с ранно попадение за "росонерите". Златан Ибрахимович бе изведен перфектно срещу стража на домакините, ала последвалият гол беше отменен поради засада.

Снимка 554269

Ранната грешка явно разбуди Фиорентина и "виолетовите" съумяха да поведат в резултата с идването на 14-ата минута. След поредица от корнери, при последния от тях, румънският страж на Милан - Киприан Татарушану, изпусна уж уловената от него топка, а намиращият се наблизо Дънкан с лекота вкара на празна врата.

Момчетата на Винченцо Италиано обаче не спряха дотук и авансът им бе удвоен малко преди почивката. Бившият "росонер" Рикардо Сапонара отбеляза фамозно попадение, след като матира вражеския страж с премерен изстрел от границата на наказателното поле.

Снимка 554270

Ужасът за Милан нямаше край и Виола сътвори класиката в 59-ата. Тогава звездата на домакините Вушан Влахович получи пас зад гърба на Габия и в типичния си голаджийски стил не остави шанс на гранда за 3:0.

Атанас Илиев с цял мач при победа на Асколи

Българският национал пропусна да се разпише, нацелвайки гредата

И ако Душан е бъдещето, то миналото и настоящето на поста №9 е Златан Ибрахимович. Шведът загатна, че го може още и на 40, след като за отрицателно време от тежко изоставащ, върна Милан в борбата за точки на "Артемио Франки". В 61-ата "виолетовите" се пречупиха под пресата на гостите и след грешка на Бонавентура, Ибра намали до 1:3.

Снимка 554268

Няколко минути след това нещата стигнаха и до 2:3. Тео Ернандес загърби отлично с тяло Алваро Одриосола, а миг по-късно пусна към намиращия се на дузпата Златан, който матира Терациано от движение.

Аталанта победи Специя с 5:2

Петко Христов и Специя отнесоха здрав бой от Аталанта

Българският национал с цял мач за "орлетата"

И точно, когато "росонерите" повярваха, елементарна грешка на Тео Ернандес в 85-ата, сложи край не техните надежди. Френският национал подцени Нико Гонзалес, който му отмъкна кълбото, а дебнещият Влахович не чакаше втора покана, за да оформи 4:2.

В последната секунда от продълженията, крайното 4:3 стана факт, след като удар в гредата на Ибрахимович срещна тялото на Венути и се озова в собствената му врата.