Ювентус демонстрира, че постепенно се измъква от трудната ситуация, в която попадна през месец октомври. Тази вечер "Старата госпожа" стигна до втора поредна победа в Калчото, след като спечели гостуването си на традиционно неудобен съперник в лицето на Лацио. Макс Алегри взе тактическия сблъсък с Маруицио Сари, а тимът му надви "орлите" с 2:0 след голове от дузпи на капитана Лео Бонучи.

По този начин Ювентус се изкачи до шестото място с актив от 21 точки. Толкова имат и лациалите, но те все пак са пети заради повече отбелязани попадения.

Аталанта победи Специя с 5:2

Петко Христов и Специя отнесоха здрав бой от Аталанта

Българският национал с цял мач за "орлетата"

Разковничето на "Олимпико" настъпи в 19-ата минута, когато Данило Каталди не прецени своя шпагат срещу Алваро Мората, събаряйки го в наказателното поле на домакините. Реферът Марко Ди Биело дълго време дискутираше ситуацията със своите колеги и в крайна сметка отсъди дузпа.

Доста любопитно зад топката застана Леонардо Бонучи, който с перфектно изпълнение не остави шанс на Пепе Рейна за 1:0.

Снимка 554247

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката Алваро Мората можеше да удвои преднината на торинци, но ударът му премина на милиметри над напречната греда.

Ювентус не отстъпи от педала на газта и в 48-ата 0:2 можеше да стане чрез Деян Кулушевски. Младият швед обаче не запази хладнокръвие в решителния и Рейна сътвори лесно спасяване.

Така се стигна до 83-ата минута, в която главният съдя отново отсъди дузпа за Ювентус. Нещо, което вбеси до краен предел емоционалните тифози на Лацио. С картони след тази ситуация бяха Рейна и Луис Алберто, ала и те не промениха решението на съдията.

Горан Пандев обяви кога спира с футбола

Голям играч

И този път Бонучи запази нужното хладнокръвие и оттук насетне май ще измести Пауло Дибала от ролята на титулярен изпълнител на 11-метрови наказателни удари.

Снимка 554248

В следващия кръг Ювентус има тежко домакинство на Аталанта. Лацио ще премери сили с лидера Наполи.