Аталанта победи Специя с категоричното 5:2 в двубой от 13-ия кръг на италианската Серия А. Цял мач за "орлетата" изигра Петко Христов, който пропусна предишния двубой на тима си заради лека травма.

Българският национал се завърна в игра и получи жълт картон в 49-ата минута. Иначе Специя изненадващо поведе в резултата с гол на Мбала Н'зола (11'), но това само подразни бергамаските, които до почивката обърнаха с два гола на Марио Пашалич и гол от дузпа на Дуван Сапата.

В последните 10 минути Аталанта стигна до още две попадения чрез Луис Муриел и Руслан Малиновски. В добавеното време на срещата Н'Зола вкара втория си гол в мача и направи по-почетна загубата на Специя.

Така Аталанта е на четвъртото място в класирането на първенството с актив от 25 точки, докато Специя е на 16-ата позиция с 11 пункта.