Отборите на Лацио и Интер си спретнаха здраво дерби на "Олимпико", което завърши при равенство 1:1. Освен две попадения, двубоят от Серия "А" ще бъде запомнен и с двата червени картона. Изгонени бяха двама италиански национали - Чиро Имобиле (Лацио) и Стефано Сенси (Интер).

Аталанта помете пореден съперник в Серия "А"

"Бергамаските" разбиха Каляри

Ремито беше първа грешна стъпка за "нерадзурите" през този сезон, които вече изостават на два пункта от намиращия се в супер форма тим на Аталанта. Лацио пък вече има победа, загуба и равенство от началото на кампания 2020/21.

Първото полувреме започна с лек натиск на "орлите", но на Ханданович не се наложи да прави някакво запомнящо се спасяване. Възможности се откриха пред Хоакин Кореа, но аржентинецът не беше достатъчно акуратен.

По-сериозните проблеми за Лацио бяха свързани с двете принудителни смени, които Симоне Индзаги трябваше да направи още до 35-ата минута, когато заради контузии напуснаха Стефан Раду и Адам Марушич. Между тях, Интер съумя да поведе в резултата. Иван Перишич навлезе в наказателното поле на римляните и комбинира с Лаутаро Мартинес. Ел Торо се обърна много бързо с топка в крака и с добър изстрел успя да преодолее Бериша.

Ювентус печели служебно срещу Наполи?

Тимът на Дженаро Гатузо не е излетял и тази сутрин

Лацио изравни резултата малко след почивката. Сергей Милинкович-Савич, който и през този трансферен прозорец остана в клуба, въпреки сериозния интерес към услугите му, успя да отбележи. Сърбинът се разписа с глава след центриране на Ачерби.

В 69-ата минута нервите на "Олимпико" взеха връх. Чиро Имобиле и Артуро Видал имаха лека физическа закачка, която завърши с изгонването на италианския голмайстор.

Численото превъзходство не помогна на Интер за успех в дербито. До края миланският гранд имаше едно прекрасно положение, но Марсело Брозович имаше малшанса да удари страничната греда.

Рома даде поводи за размисъл на ЦСКА, първа победа за "вълците" в Серия "А" през сезона

Минимален успех при визитата на тима в Удине

В 86-ата минута и Стефано Сенси видя червения цвят на картона, след като си позволи да удари без топка Патрик.

ЛАЦИО - ИНТЕР 1:1

0:1 Мартинес (30"), 1:1 Милинкович-Савич (55")