Рома показа добра форма и определено зарадва феновете си с моментното си състояние, стигайки до първа победа в италианското футболно първенство за сезона.

"Вълците" от Вечния град, които са в една група с българския ЦСКА във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа, победиха Удинезе като гости.

Снимка 499055

Източник: Twitter

Столичани спечелиха с 1:0, с брилянтно попадение на бившия футболист на Барселона Педро Родригес.

Испанецът бе точен през вторите 45 минути на двубоя.

Снимка 499058

Рома започна шампионата с две равенства, но едно от тях (срещу Верона) бе анулирано и на състава беше наложена служебна загуба за неправомерно използване на футболист.

Днес римляните бяха по-състоятелният тим на терена, като единствено липсата на късмет попречи на Един Джеко да открие резултата още през откриващите 45 минути.

Снимка 499050

Все пак 10 минути след подновяването на играта след почивката, Педро получи подаване при атака на Рома на скорост, направи няколко крачки и стреля мощно, топката се отклони в левия страничен стълб на вратата на Удинезе и влетя неспасяемо в мрежата за 0:1.

Снимка 499054

До края на срещата щабът на Рома бе притеснен, като Лоренцо Пелегрини трябваше да получи медицинска помощ след сблъсък със съперников играч. След това състезателят на столичани бе заменен.

Снимка 499057

Така или иначе промяна в резултата нямаше и Рома се поздрави с напълно заслужена победа. Удинезе е с три поражения от изиграните си мачове до този момент.