Ювентус победи Наполи с 3:0 в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Италия. В основата на успеха бе капитанът Алесандро Дел Пиеро, който реализира два гола и вдъхнови своя отбор, който не се представя убедително напоследък.

Наставникът Чиро Ферара заложи на най-доброто, с което разполага, докато за Наполи някои титуляри получиха почивка. Резултатът бе открит в 24-ата минута след гол на Диего. Бразилецът се разписа след асистенция на Дел Пиеро.

В 77-ата минута Дел Пиеро сложи точка на спора. Капитанът на "Старата госпожа" се разписа с удар от близко разстояние след отличен пас на Мартин Касерес. Малко преди гола удар на Марек Хамшиш спря в напречната греда.

В 81-ата минута страхотна атака завърши с дузпа в полза на "бианконерите". Дел Пиеро намери отлично Диего, който нахлу и бе съборен в наказателното поле от Контини. Съдията отсъди дузпа и показа втори жълт и респективно червен картон на бранителя.

До края гостите така и не намериха отговори и двубоят завърши с класическа победа за Ювентус.