Ювентус най-сетне спечели. След четири последователни мача без победа, днес "Старата госпожа" надви Бреша с 2:1 у дома.  Успехът обаче не дойде никак лесно, а най-верният кавалер на "Старата госпожа" отново се казваше Александро дел Пиеро.

С успеха днес, торинци изместиха Палермо от седмото място и вече имат 45 точки. Шестото място, което дава право на класиране в Лига Европа и което се заема от Рома е все още на цели 5 точки пред Юве.

Мачът започна отлично за "черно-белите", които поведоха в 22-ата минута след много красиво попадение на Милош Красич. Сърбинът се разписа с прекрасен удар от въздуха, след като получи отлично подаване от Алесандро Матри.

До края на почивката домакините лесно можеха да увеличат преднината си, но вместо това гостите изравниха. Разписа се Едем, който използва грешка на защитниците малко преди края на първата част.

През второто полувреме Юве натисна и в крайна сметка стигна до успеха. Геният на ветерана Дел Пиеро отново блесна в 67-ата минута. Той размина двама защитници и с прекрасен флацов удар прати топката в мрежата за 2:1. Малко след това Бреша остана с десет души, след като Виктор Мареко бе изгонен. С това мачът на практика свърши и Юве се поздрави с победата.

В същото време възходът на Удинезе продължава. "Фриуланите" удариха Катаня с 2:0, благодарение головете на Инлер и Ди Натале от дузпа. С успеха Удинезе измести Наполи от третото място. Двата тима са с еднакъв актив, но южняците играят по-късно днес.