Валери Божинов вкара два гола при победата на Ювентус с 4:1 над Лече в мач от поредния 13-ти кръг в италианската Серия "В".

Българинът, който преди мача отнесе доста критики за формата си, започна в титулярния състав на Старата госпожа, като освен двете попадения, получи жълт картон за бурната си радост при втория си гол, а в 87-ата минута бе заменен.

През първата част двата тима не можаха да си отбележат гол. В 62-ата минута гостите излязоха напред в резултата след попадение на Освалдо.

Две минути по-късно Валери Божинов се разписа във вратата на бившия си отбор за 1:1. В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като червен картон получи Диамотен.

В 74-ата минута Божинов направи резултата 2:1 за Ювентус, като след гола изрази бурно радостта си, за което получи жълт картон. В 87-ата минута българинът бе заменен.

Крайното 4:1 за Ювентус оформиха Целие и Паладино с попадения в даденото от рефера продължение на двубоя.

За Ювентус това бе 10-та победа от началото на сезона, като тима е втори във временното класиране, само на точка от лидера Наполи, който победи като гост Пескара с 1:0.