Българският национал Валери Божинов отбеляза петия гол за Фиорентина в двубоя от 37-ия кръг на италианската Серия "А" срещу Реджина, завършил с разгромното 5:2 за "виолетовите".

Наставникът на "Ла Виола" Чезаре Прандели даде шанс за изява на българина за сметка на чилиеца Луис Хименес и не сбърка.

Партньорството на Божинов и голмайстора на шампионата Лука Тони доведе до четири от общо петте попадения на "Артемио Франки".

Стефано Фиоре откри след пас на Божинов в 25-ата минута, а след още две Лука Тони вкара 29-ото си попадение за сезона.

В 35-ата минута датчанинът Мартин Йоргенсен направи резултата класически.

През вторите 45 минути Фиорентина продължи да властва по терена. В 64-ата минута Тони увеличи головата си сметка на 30, а в следващата атака на домакините Валери Божинов оформи разгрома за гостите.

Все пак гостите намериха сили в себе си и в рамките на три минути, между 81-ата и 84-ата минута, Никола Аморузо отбеляза две попадения за крайното 5:2.

Лидерите Ювентус и Милан запазиха разликата помежду си на 3 точки само кръг преди края.

"Бианконерите" спечелиха измъчено на "Деле Алпи" с 2:1 срещу гостуващия Палермо.

Павел Недвед изведе Юве напред в резултата в 31-ата минута, а 20 минути по-късно Златан Ибрахимович покачи на 2:0.

Гостите намалиха резултата в 62-ата минута чрез Годеас и накараха зрителите да треперят до последно.

Не по-различно се развиха и събитията в Парма, където Милан спечели с 3:2.

В 29-ата минута бразилецът Кака откри от дуза, а сънародникът му Кафу отбеляза втори гол за "росонерите" 14 минути по-късно.

В 54-ата минута Бернардо Коради намали на 1:2, но две минути по-късно Зеедорф отново върна преднината на гостите от два гола.

Две минути преди края на редовното време обаче Коради отбеляза второто си попадение, но силите на домакините не стигнаха за повече.

С три гола за четвърт час Лацио отнесе домакините си от Асколи с 4:1. Стендардо, Масимо Одо и дузпа и Горан Пандев решиха всичко още до 20-ата минута на мача.

Марко Феранте изпусна дузпа и вкара гол за Асколи до почивката, но Томазо Роки оформи крайното 1:4.