Болоня се наложи над гостуващия Лече с 2:0 в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Марко Арнаутович откри резултата за домакините в 13-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след преглеждане на ситуацията с ВАР. Той хладнокръвно изкача вратаря да избере ъгъл и насочи топката в обратната страна.

В 35-ата минута Луис Фергюсън направи 2:0 с прецизен удар с глава в десния ъгъл след изпълнение на корнер от Муса Бароу.

Последният Елче препъна Еспаньол в Барселона

Двубоят завърши 2:2

Десет минути преди края на мача Стефан Пош направи невероятен пропуска за Болоня, останал напълно сам, като вратарят на Лече Владимиро Фалконе направи едно от най-добрите спасявания в кариерата си и изби топката в корнер.

Със спечелените точки Болоня се изкачи до 14-о място в Серия А, докато Лече остава с три позиции по-надолу в опасната зона.