Ювентус и Интер не се победиха и завършиха наравно 1:1 в Дербито на Италия. Домакините откриха резултата чрез Карлос Тевес, но след почивката Мауро Икарди изравни. Двата отбора предложиха страхотно шоу, а интригата бе запазена буквално до последните секунди. Над всички тази вечер бе вратарят на „нерадзурите" Самир Ханданович, който се отличи с няколко невероятни намеси. Гостите от Милано обаче има за какво да съжаляват, тъй като след почивката имаха достатъчно положения, за да си гарантират трите точки. В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при 1:1.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута. Разписа се „обичайният заподозрян" Карлос Тевес, но с основна заслуга за попадението бе Артуро Видал. Чилиецът получи пас в полето, още със спирането на топката се освободи от бранител на Интер, след което подаде към Тевес успоредно на голлинията, а за последния не бе проблем на празна врата да вкара за 1:0. Невероятна атака на Юве!

Попадението вдъхна допълнителна увереност на домакините и в следващите минутки пред вратата на Ханданович вреше и кипеше. Видал също бе близо до гол, но този път Ханданович се намери стабилно и не позволи топката да влезе във вратата му отново. От своя страна Интер също се опита да организира опасности пред вратата на Юве, но отбраната на шампионите не трепна нито за миг.

В 35-ата минута дойде и мигът на Пол Погба. Младият французин направи за смях отбраната на съперника и се озова очи в очи с Ханданович, но стражът на Интер успя с крак да избие удара на Погба. Невероятна намеса!

В началото на втората част Роберто Манчини направи първата си промяна, като пусна в игра Лукас Подолски, за когото това бе дебют за Интер. Десетина минутки след това „нерадзурите" изравниха сякаш от нищото. Фреди Гуарин изведе от дълбочина Икарди, който надбяга Киелини и с прецизен удар прокара топката покрай Буфон - 1:1.

В 69-ата минута Юве можеше отново да поведе в резултата. Домакините получиха право да изпълнят свободен удар в близост до полето, зад топката застана Пирло, който стреля опасно, но Ханданович в последния момент с една ръка изби в корнер. Малко по-късно Погба нанесен опасен удар с глава, но топката „облиза" левия страничен стълб на вратата зад Ханданович.

В 81-ата минута Интер пропусна златна възможност да осъществи обрат. Подолски намери отлично в полето Икарди, който засече топката, но от метър я прати в аут. Грандиозен пропуск на младия нападател! Буквално секунди по-късно отново Икарди опита късмета си, но този път Буфон показа класа и с една ръка изчисти в корнер.

4 минути преди края Матео Ковачич влезе изключително грубо в краката на Лихтщайнер, за което хърватина получи директен червен картон. До края на срещата домакините наложиха натиск, който обаче не доведе до желания резултат.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 1:1

1:0 Тевес (5')

1:1 Икарди (64')

ЮВЕНТУС, 4-3-1-2: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Киелини, Евра, Маркизио, Пирло, Погба, Видал (78' Перейра), Тевес, Йоренте (63' Мората)

ИНТЕР, 4-3-2-1: Ханданович, Кампаняро, Ранокиа, Жуан, Дамброзио, Гуарин, Медел, Кузманович (54' Подолски), Ернанеш (85' Освалдо), Ковачич, Икарди (89' Мвила)

Червен картон: Ковачич (86' Интер).