Отборът на Аталанта сякаш се събужда от хубавия сън. Бергамаските допуснаха втора поредна загуба в Серия "А". След като наглед логично паднаха при визитата си на Ювентус в предния кръг, сега изненадата е далеч по-голяма.

"Нерадзурите" допуснаха да бъдат победени насред "Атлети Адзури Д"Италия" от Удинезе с 1:3. Двубоят започна зле за селекцията на Гасперини, след като Дуван Сапата изведе гостите напред малко преди почивката.

"Биковете" паднаха в жертва на безпощаден аржентински тореадор (ВИДЕО)

Игуаин поведе Юве към знаменит обрат срещу Торино

Паритетът беше възстановен в 47-ата, когато Куртич се възползва от асистенция на Гомес. Удине обаче отново удари в 72-ата, след като Фофана получи подаване от Теро и с майсторски шут в горния десен ъгъл направи 1:2.

Тръгнал да търсят изравнителния гол, футболистите на Аталанта допуснаха и трети. Фофана върна жеста към Теро, който сложи успешен край на една светкавична контраатака.

Драмите за Ивайло Чочев и Палермо продължават с пълна сила. Сицилианци загубиха пореден двубой, а този път в ролята на техен палач се превърна Киево. "Летящите магаренца" си подсигуриха трите точки още до 49-ата минута, тъй като с попадения блеснаха Бирска и неостаряващият Пелесиер.

Наполи се завърна в Топ 4 след бой по Каляри

5:0 за "небесносините"

Ивайло Чочев престоя на терена 81 минути и беше заменен от Диаманти. Докато беше на терена, българският национал се "отличи" с жълт картон.

В последен двубой от този част, Болоня и Емполи извъртяха скучно нулево реми.