Отборът на Ювентус за пореден път доказа, че и тази година трудно ще сдаде своята шампионска титла. "Старата госпожа" демонстрира огромна класа, измъквайки победата в наглед напеченото градско дерби с Торино. Триумфът с 3:1 дойде след знаменит обрат, в сърцето на който беше аржентинският голаджия Гонзало Игуаин.

Битката стартира с ранен гол за "биковете", след като Андреа Белоти наказа Юве след изстрел с глава. До почивката Ел Пипита изравни след пас с пета на Манджукич. Поантата на великото съперничество бе поставена 8 минути преди края, когато след комбинация между физическа сила и голмайсторска точност, Игуаин потопи в тъга "червените" тифози на "Олимпико".

В добавеното от съдията време пък в прегръдките на своите колеги попадна Миралем Пянич.

Така Ювентус събра актив от 39 точки, 24 часа преди директния сблъсък между директните му конкуренти за Скудетото Рома и Милан. Първата домакинска загуба за сезона пък смъкна Торо до седмото място с 25 пункта.

Снимка 267561

Началните минути определено бяха за тифозите на двата клуба, които създадоха неповторима атмосфера на "Олимпико". Ювентус беше първият тим, който погледна по-смело към една от двете врати. В 6-ата минута Леандро Кастан не прецени свой шпагат и позволи на Манджукич да напредне с топка в крака и да пусне успореден на голлинията пас. За късмет на "биковете", Стефано Стураро закъсня с части от секундата и не съумя да отправи голов изстрел.

Малко по-късно на Джо Харт се наложи да демонстрира котешки рефлекс, след като Сами Кедира отправи нещо средно между удар и подаване. Това странно изпълнение бе използвано от Манджукич, който отклони коварно в обратния ъгъл. На мястото си обаче бе английският страж, който с виртуозно спасяване отчая хърватския таран.

Домакините негодуваха бурно в 12-ата минута, когато Даниеле Ругани спря откъсащия се сам срещу Буфон Белоти. За това си провинения обаче младият италиански национал не видя червения цвят на картона.

Снимка 267562

Радост за "граната" все пак имаше в 17-ата минута, когато Андреа Белоти реализира дежурното си попадение в мрежата на Юве. Даниеле Басели проби по крилото, след което центрира към Ил Гало. Стрелецът се справи със съпротивата на Лихтщайнер и с глава насочи топката към незащитения ъгъл на Джиджи Буфон.

Отговорът на Юве не закъсня и до почивката равенството беше възстановено. В 27-ата минута Гонзало Игуаин отбеляза с едва втория си изстрел в мача, с което записа 11 гол на своята във всички турнири. Тук ключовото отиграване беше на Манджукич, който хитро с пета изведе Ел Пипита сам срещу Харт.

Снимка 267560

Торино стартира втората част повече от предпазливо. Синиша Михайлович прибра своите момчета назад, като това даде сериозен мотив за неспирните атаки на Ювентус.

Въпреки това, последвалите интересни мигове бяха пред вратата на Буфон. Главно те се осъществяваха при статични положения, като при едно от тях Запакоста шутира от границата на наказателното поле, ала топката срещна тялото на играч в "черно-бяло". В 65-ата минута Джорджи Киелини бе на път да направи сериозен подарък на домакините, но Белоти и компания не успяха да се възползват.

Снимка 267559

В 73-ата минута домакините сякаш не можеха да повярват, че отново не водят в резултата. Яго Фалке демонстрира своята скорост през центъра, след което с уникален пас намери непокрития Ляич. Сърбинът реши да се прави на техничар, насочвайки я към далечния ъгъл. За негово съжаление всичко приключи с аут.

И докато под напора на своите тифози Торино се увлече в нападение, Юве нанесе своя решителен удар в 82-ата минута. И кой друг, ако не Гонзало Игуаин. Дълго подаване към аржентинеца внесе огромно неразбирателство между двойката защитници Росетини и Барека. Ел Пипита се пребори мъжки за коженото кълбо, след което с кинжален изстрел не остави никакви шансове на Джо Харт.

В добавеното от съдията време пък в прегръдките на своите колеги попадна Миралем Пянич. Босненецът беше на точното място след отлична атака на Дибала и Игуаин.

ТОРИНО - ЮЕНТУС 1:3

1:0 Белоти (17"), 1:1 Игуаин (27"), 1:2 Игуаин (82"), 1:3 Пянич (90')

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Джанлука Роки

ТОРИНО: Харт, Дзапакоста, Росетини, Кастан, Барека, Валдифиори, Бенаси, Басели, Флаке, Белоти, Ляич (резерви: Падели, Бово, Акуа, Лопес, Густафсон, Мартинес, Вивес, Морети, Де Силвестри, Бойе, Кучетини, Айети)

ЮВЕНТУС: Буфон, Лихтщайнер, Ругани, Киелини, Сандро, Кедира, Маркизио, Стураро, Куадрадо, Игуаин, Манджукич (резерви: Нето, Аудеро, Бенатия, Пянич, Ернанес, Лемина, Дибала, Асамоа, Евра)