Аталанта се доближи на само точка от второто място в Серия "А". В ранния двубой от неделната програма на Калчото, селекцията на Гасперини спечели непредвидимото си гостуване на Верона с 2:0.

По този начин бергамаските събраха актив от 55 точки, но и мач повече от заемащия "сребърната" позиция Милан.

Специя се справи с Каляри без контузения Гълъбинов

Труден успех

Гостите откриха резултата в 33-ата минута. Тогава Федерико Димарко игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният арбитър отсъди дузпа. Тя беше точно реализирана от Малиновский.

Това не бе всичко от украинеца за това полувреме. 180 секунди преди финала му, той даде голова асистенция за Дуван Сапата. Колумбиецът използва своята скорост и с мощен шут не остави шанс за вратаря на "мастифите" Силвестри.

През втората част Богинята можеше да увеличи своя аванс. В 63-ата попадение на Кристиан Ромеро беше отменено поради неговата игра с ръка, а по-късно Йосип Иличич удари напречната греда.

Болоня победи Кротоне с 3:2

Антов не игра при удивителен обрат на Болоня

Българинът остана резерва

В следващия кръг Аталанта домакинства на Удинезе, докато Верона ще иска да сложи край на негативната серия с триумф над Каляри.

ВЕРОНА - АТАЛАНТА 0:2

0:1 Малиновский-дузпа (33"), 0:2 Сапата (42")