Аталанта започна годината по летящ начин. Осминафиналистът в Шампионска лига победи отбора на Парма с 5:0 в мач от 18-я кръг на Серия "А". Два гола отбеляза Йосип Иличич в 60-ата и 71-ата минута, а по един добавиха Алехандро Гомес в 11-ата, Ремо Фройлер в 34-ата и Робин Госенс в 43-ата минута.

Още в самото начало на мача, Аталанта се втурна в атака и това даде резултат. В 11-ата минута Алехандро Гомез получи прецизно подаване на ръба на пеналтерията и отправи знаменит удар, влетял под напречната греда, правейки вратаря безпомощен.

В 34-ата минута Алехандро Гомес отигра към Ремо Фройлер, чийто удар от наказателното поле прехвърли вратаря на гостите Луиджи Сепе и покачи на 2:0.

До почивката, домакините успяха да реализират и трето попадение в 43-ата минута, с което да убият съвсем интригата за второто полувреме. След рикошет, топката попадна в краката на Робин Госенс, който от близко разстояние не сбърка.

Ювентус победи Каляри с 4:0 в Серия "А"

Ювентус временно се върна на върха в Калчото, Роналдо блести с хеттрик

"Старата госпожа" не остави шанс на Каляри

Второто полувреме бе за Йосип Иличич, който пое нещата в свои ръце и довърши гостите от Парма.

В 60-ата минута словенецът получи топката във въздуха и без да се бави изстреля страховито воле, отправяйки топката във вътрешната страна на лявата греда за 4:0.

Защитата на гостите стана за смях в 71-ата минута, след като Иличич премина като на парад през 3-ма от защитния вал на гостите и успя да реализира без проблеми за крайното 5:0.

С този успех "бергамаските" се доближиха на точка зад четвъртия в класирането Рома. Аталанта вече има 48 отбелязани гола от началото на сезона в първенството. Интересно е да се отбележи, че домакините завършиха миналата година със същия резултат - 5:0 срещу Милан.

След този мач, гостите от Парма са на 7-ото място с 25 точки.

Милан и Сампдория завършиха 0:0 в Серия "А"

И Ибрахимович не помогна на Милан, нов разочароващ резултат за "росонерите"

Грандът завърши 0:0 при домакинството си на Сампдория