Аталанта се класира за Шампионската лига! "Бергамаските" победиха с 3:1 Сасуоло в мач от последния кръг на Серия "А" и ще играят директно в груповата фаза на турнира на богатите.

Любопитното в днешната среща бе, че се игра на стадиона на Сасуоло "Мапей", тъй като съоръжението на Аталанта е в ремонт.

Попаденията за "бергамаските" вкараха Дуван Сапата, Алехандро Гомес и Марио Пашалич. За "неровердите" се разписа Доменико Берарди.

Срещата започна силно за Аталанта. След няколко положения пред Пеголо, Сасуоло организира отлична контраатака. Дънкън с пета намери Берарди, който с удар по диагонала вкара за 0:1.

Снимка 425462

В 35-ата минута Дуван Сапата изравни след разбъркване, като се появиха съмнения за игра с ръка на колумбийския нападател. Наложи се намесата на ВАР и попадението беше признато - 1:1.

В края на първото полувреме настана меле между двата отбора, след което Берарди бе изгонен.

След почивката Аталанта започна много силно и голът не закъсня. В 53-ата минута вратарят изби топката, а Гомес успя да отиграе и да вкара за 2:1.

В 65-ата минута Пашалич покачи с глава, посрещайки центриране на Гомес отляво. Попадението беше разглеждано с ВАР близо пет минути, но в крайна сметка съдията посочи центъра.

Десет минути преди края Манянели също бе изгонен.

Лацио победи Аталанта с 2:0 във финала за Купата на Италия