Милан продължава да е лидер след като постигна важна победа като гост. "Росонерите" се наложиха с 2:1 на Сасуоло в мач от 13-ия кръг на Серия А. Така тимът на Стефано Пиоли остава на върха с 31 точки, на 1 повече от кръвния враг Интер.

В днешната среща, миланският гранд излезе с доста експериментален състав. В единадесеторката имаше 6 футболисти до 21 години. Интересен факт е, че най-възрастният играч от състава на Милан бе Чалханоглу на 26 години. Това бе породено от отсъсвието на доста от титулярите поради травми.

Милан бе в серия от две поредни равенства преди този мач, докато Сасуоло също бе завършил при реми в последния кръг срещу състава на Фиорентина.

17-годишен нападател спасява тежкото положение в Милан

Пиоли го привика

В днешния мач, Милан започна доста вихрено. Още от началния удар, "росонерите" организираха атака, когато Хакан Чалханоглу прати фантастична извеждаща топка и намери Рафаел Леао, който реагира бързо, за да стигне пред вратата, и стреля отблизо по трева покрай вратаря за 0:1.

В 9-ата минута, резултатът можеше да бъде удвоен след страхотно взаимодействие между Хакан Чалханоглу и Рафаел Леао, който не разочарова, преодолявайки вратаря с удар в долния ляв ъгъл. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Златан Ибрахимович е получил нова травма, аут е до края на годината

Той остава и под въпрос за двубоите срещу Беневенто и Ювентус

В 26-ата минута Милан все пак удари пак. Тео Ернандес осигури добро подаване на Алексис Салемакерс в наказателното поле, което позволи на последния да завърши с прецизен нисък удар в средата на вратата за 0:2.

В самия край на мача, Доменико Беради изпълни свободен удар от границата на пеналтерията, но топката се отби от защитник, за да бъде оформен крайния резултат.