Отборът на Аталанта продължава да бъде истински кошмар за Наполи през този сезон. След като преди седмици бергамаските отстраниха южняците от полуфиналите за Купата на Италия, този следобед те им нанесоха звучен шамар и за първенство.

Интер е господарят на Милано след класика над Златан и компания

Важна победа в голямото дерби

Селекцията на Гасперини демонстрира своята офанзивна мощ и подчини "партенопеите" с 4:2. Самият наставник на домакините обаче не изгледа целя двубой от тъчлинията, тъй като 26-ата минута беше изгонен от главния съдия.

Второто полувреме отприщи истинска голова фиеста, след като през първата част не бе поразена нито една от двете врати.

Снимка 519726

Източник: EPA/БГНЕС

Дуван Сапата наказа бившите си работодатели от Неапол с откриващо попадение в 52-ата минута. Паритетът обаче бързо бе възстановен шест минути след това, когато Жиелински намали чрез решаващите действия на Матео Политано.

Парма и Удинезе завършиха 2:2 в мач от Серия "А"

Парма е далеч от изпълнението на мисия "Спасение"

"Дуковете" пропиляха два гола аванс срещу Удинезе

Аталанта дръпна с два гола преднина за седем минути, след като Госенс и Луис Муриел сътвориха мигове на сериозно разочарование пред Мерет. Първият от изброените обаче реши да не "убива" интригата толкова рано, отбелязвайки си злощастен автогол в 76-ата минута.

Динамичните мигове в Бергамо приключиха с четвъртото окончателно попадение в мрежата на Наполи. Централният защитник Ромеро се оказа на точното място, за да оформи финалното 4:2.

Снимка 519728

По този начин Аталанта се завърна в Топ 4 на временното класиране с 43 точки. Наполи падна до седмата позиция и бързо развали положителните впечатления след успеха над Ювентус в предишния кръг.

Болоня стигна до точка срещу Сасуоло, Антов отново гледа от пейката

Срещата завърши 1:1

АТАЛАНТА - НАПОЛИ 4:2

1:0 Сапата (52"), 1:1 Жиелински (58"), 2:1 Госенс (64"), 2:2 Муриел (71"), 3:2 Госенс-автогол (76"), 4:2 Ромеро (79")