В страхотен спектакъл се превърна двубоя между Интер и Палермо, които след множество обрати поделиха по точка, завършвайки наравно 4:4 в един от най-запомнящите се двубои от началото на сезона. Всичките 4 попадения за домакините вкара Диего Милито, а с хеттрик за сициалианци се отчете Фабрицио Миколи.

„Нерадзурите" имаха тежка седмица, след като първо отпадаха в турнира за Купата на Италия, а след това прекъснаха серията си от 7 последователни победи в първенството с изненадващо поражение от Лече. Освен това в навечерието на срещата днес Интер се раздели с един от най-добрите си полузащитници за последните 3 години - Тиаго Мота, който бе продаден в ПСЖ.

И в този мач домакините започнаха колебливо, което позволи на Мантовани да откри резултата в 17-ата минута. Само 5 минути по-късно обаче Интер отговори с гол на Диего Милито - 1:1. При този резултат завърши и първата част.

Истинска голеада предстоеше на „Сан Сиро" след почивката. В 52-ата минута Миколи изведе сицилианци напред в резултата - 1:2, но в рамките на следващите 10 минути Милито вкара два гола и обърна развоя на двубоя - 3:2.

Драмата в Милано обаче тепърва започваше. Миколи вкара за 3:3 в 66-ата минута, но малко по-късно Милито взриви трибуните с четвъртия си гол в двубоя, давайки отново аванс на своя отбор. И когато срещата вървеше към трудна победа за Интер Миколи попари домакините с третия си гол, оформяйки крайното 4:4.

С 4-те си гола тази вечер Диего Милито влезе в историята на Интер като стана първият, който вкарва толкова попадения в един двубой след Кристиан Виери, който за последно го направи през 2002-ра година.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 4:4

0:1 Мантовани (17')

1:1 Милито (22')

1:2 Миколи (52')

2:2 Милито (55'-дузпа)

3:2 Милито (61')

3:3 Миколи (66')

4:3 Милито (69 ')

4:4 Миколи (85')

Интер: Жулио Сезар, Ранокия, Лусио, Майкон, Нагатомо, Санети, Камбиасо, Поли (65' Паломбо), Снайдер (67' Оби), Пацини, Милито (87' Сарате)

Палермо: Вивиано, Силвестре, Мантовани, Муньос (63' Пизано), Балдзарети, Захави (63' Иличич), Барето, Донати, Бертоло, Миколи, Будан (75' Васкес).