Рома най-после си спомни вкуса на победата. „Вълците" се наложиха над Каляри с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А.

Срещата, играна на остров Сардиния бе динамична, а римляните владееха инициативата през повечето време. Това бе първи успех на Рома от един месец насам, след като последните три спечелени точки бяха срещу Удинезе на 6 януари. С отлични изяви блесна младият играч на гостите Даниеле Верде, който записа асистенции и за двата гола.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато 18-годишният играч на Рома подаде прецизно към Адем Ляич, който без да сгреши се разписа отблизо, с удар от ждроб. Пет минути преди края на мача отново Верде центрира отляво, а от границата на наказателното поле аржентинецът Леандро Даниел Паредес засече топката от воле и я прати във вратата на домакините.

В петата минута на добавеното време Пол-Жозе М'Поку върна едно попадение за Каляри, но твърде късно за обрат.

След този мач Рома събра актив от 46 точки и продължава да изостава на седем от лидера Ювентус. Каляри пък е на 17-о място, на точка пред зоната на изпадащите.