Интер отново се доближи на точка от лидера в Серия "А" Ювентус, след като постигна категорична победа с 3:0 над Торино като гост. Двубоят бе от 13-ия кръг.

Точни за "нерадзурите" бяха Лаутаро Мартинес(12), Стефан де Фрай (32) и Ромелу Лукаку (55). Така тимът на Антонио Конте събра 34 точки, докато "биковете" са 12-и с 14 пункта.

Началото на мача се забави с 10 минути заради наводнения терен в Торино. "Нерадзурите" успяха да поведат още с първия си точен удар в мача. В 12-ата минута Сиригу изпълни лошо аут. Топката стигна до Лукаку, който изведе Лаутаро Мартинес на голова позиция, а аржентинецът не сбърка - 0:1.

В 28-ата минута "биковете" можеше да стигнат до изравнителен гол, но Ансалди и Верди последователно пропуснаха.

В 32-ата минута Интер изпълни заучено корнер. Бираги центрира на далечната греда, където бе Стефан де Фрай, който с глава вкара за 0:2.

Снимка 454215

Източник: Twitter

В 55-ата минута след добра контраатака на Интер топката достигна до Лукаку, който я прокара между краката на Глейсон и я прати в далечния долен ъгъл за 3:0 в полза на своя тим.