Интер запази шансове за класиране в Топ 4 на Серия "А". "Нерадзурите" разбиха с 4:0 като гости Удинезе в мач от 36-ия кръг на първенството. Андреа Ранокия (13), Рафина (44), Икарди (45) и Борха Валеро (71) вкараха головете за победителите. В началото на втората част Секо Фофана от "зебрите" бе изгонен.

С днешния успех тимът на Лучано Спалети събра 69 точки и изостава на една от Рома и Лацио. Римските клубове обаче имат мач в запас.

Интер започна по-активно срещата и бе близо до гол още в 5-ата минута, когато Данило с глава изби удар на Перишич от голлинията. В 11-ата минута Бицари изби удар на Икарди. Минута по-късно "нерадзурите" излязоха напред в резултата. Андреа Ранокиа засече с глава центриране от корнер и откри резултата.

Снимка 354868

В 17-ата минута отново Данило изби от голлинията удар на Перишич. В 33-ата минута Кандрева от пет метра прати топката в аут. Две минути по-късно "зебрите" бяха близо до изравнителен гол, но Ханданович спаси удара на Кевин Лазаня.

В 43-ата минута Рафиня вкара първия си гол в Серия "А". Бразилецът бе изведен зад защитата на домакините и с техничен удар вкара за 0:2.

В края на полувремето Мауро Икарди реши всичко в трети гол. Аржентинецът се възползва от пас на Марсело Брозович.

В началото на втората част Секо Фофана бе изгонен с ВАР, след като стъпи на крака на Иван Перишич.

Интер довърши домакините с четвърти гол в 71-ата минута, дело на Борха Валеро.