Интер победи Киево като гост в среща от 34-ия кръг на Серия "А". Двубоят на стадион "Марк Антонио Бентегоди" завърши с успех с 2:1 за "нерадзурите".

Точни в полза на победителите бяха Мауро Икарди и Иван Перишич.

Снимка 352122

Източник: Twitter

Така, с поредния си успех над този опонент, в последните 11 директни срещи между двете единайсеторки гостите имат 7 победи.

Интер постигна целта си и остава на минимална дистанция - едва една точка от Топ 4 на Италия. Пред тима все още е Лацио, който спечели с 4:0 домакинството си на Сампдория.

Попаденията за римляните в мача вкараха Де Фрай, Милинкович-Савич и Имобиле, разписал се на два пъти.

Снимка 343457

Източник: EPA/БГНЕС

В момента момчетата на Спалети са на пета позиция, като изостават на един пункт от позицията, даваща право за участие в Шампионската лига.

Интер бе в серия от три мача без победи, но след успеха срещу Каляри и днешния - във Верона, може да се каже, че се завръща на победния път.

След нулево първо полувреме, резултатът беше открит от Мауро Икарди. Голмайсторът на гостите бе точен 7 минути след старта на втората част.

Снимка 352120

В 61-ата минута пък, с попадението си за 2:0, Перишич почти сигурно гарантира успеха на тима си.

Все пак домакините стигнаха до отбелязването на почетен гол, дело на Степински. Той бе точен в заключителните мигове от сблъсъка.

Лучано Спалети: Вече нямаме право на грешки