Треньорът на Интер Симоне Индзаги заяви, че тимът му ще става все по-силен. "Нерадзурите" постигнаха втората си поредна победа в Серия А, след като надиграха с 2:0 като гост Каляри след голове на Дензел Дъмфрис и Лаутаро Мартинес още в първите 30 минути на мача.

"Представихме се добре от първата до последната минута. Все пак играхме срещу отбор, който тъкмо се завърна в Серия А и изигра първия си мач пред своите фенове. Тюрам се представи на ниво. При нас е от шест седмици и работи много добре по време на тренировките, много концентриран е. Интелигентен футболист е и се видя, че се адаптира много бързо. Заслужаваше да вкара гол.

Каляри - Интер 0:2 в мач от Серия "А"

Интер взе своето срещу Каляри

Дензел Дъмфприс и Лаутаро донесоха успеха на "нерадзурите"

Харесва ми и развитието на Лаутаро. За тези две години, откакто съм в клуба, се вижда как расте. Вече е по-зрял и отговорен. Знае своята роля и съм сигурен, че ще продължи по този начин. Харесва ми как се представяме и как се развиваме.

Знам, че имам много отговорности, но в същото време съм отдаден на каузата. Искаме да спечелим много трофеи и да радваме феновете ни. Загубихме някои основни играчи, сменихме 10 човека в състава, но клубните принципи остават. Мисля, че Интер ще става все по-добър", каза Индзаги.

Треньорът на Интер коментира и трансфера на Ромелу Лукаку в Рома. "Това е страхотна покупка за Рома и въобще за италианския футбол. Лукаку е много добър играч, познавам го добре. Но аз съм доволен от състава, с който разполагам и ценя всички, които са в семейството на Интер", добави Индзаги.