Испания спечели титлата на Европейското първенство по хандбал. На финала в Загреб иберийците се наложиха над Швеция с 29-23 и за първи път в своята история станаха шампиони на Стария континент.

Франция елиминира Хърватия на Евро 2018

Швеция излезе от тройна въртележка и е на полуфинал

И двата финалиста стигнаха малко неочаквано до решителния мач. Испания беше загубила от Дания и Словения, а Швеция от Исландия, Франция и Норвегия. Новите шампиони на практика се възползваха от големия скандал на мача Словения - Германия. Голът от дузпа на германците минути след последния съдийски сигнал лиши словенците от място на полуфинал.

Финалът се лиши в началото на втората част, когато победителите направиха серия от 8-1. Успехът е реванш за Испания, защото точно Швеция елиминира иберийците в квалификациите за Олимпиадата в Рио.

Големият фаворит Франция спечели бронзовите медали след победа над олимпийския шампион Дания с 32-29. Успехът беше малък реванш за финала в Рио. "Петлите" бяха сочени за сигурни шампиони, но в полуфинала с Испания вкараха само 14 гола в първите 45 минути.