Шампионките от Етър надиграха убедително Свиленград с 34:21 в отложен мач от финалната четворка на дамското хандбално първенство. С тази победа „болярките" оглавиха класирането и на практика са фаворит за първото място, което ще им даде домакинско предимство в Суперфинала.

Хандбалистките на Етър приключиха с победната серия на Бъки

„Болярките" разгромиха лидерките в първенсвото

Отново над всички беше вратарката Десислава Николова, която в някои периоди на мача „затвори" вратата си с невероятни спасявания. Гостенките поддържаха равновесие до 20-та минта, когато резултатът беше равен 10:10. На почивката Етър заслужено водеше с 16:12.

В средата на второто полувреме Свиленград вкара четири поредни гола, с което намали изоставането си - 18:21. До края на мача домакините бяха господари на терена, вкарвайки 13 гола и допускайки само 3. Силвана Савич вкара 10 гола за „блярките. Кристина Миланова беше най-резултатна за Свиленград с 6 гола,

В следващия кръг Етър ще гостува на Свиленград, а Бъки ще играе с Ники спорт.  На практика е ясно, че Суперфиналът ще е между Етър и Бъки.

Класиране: 1. Етър 6 точки, 2. Бъки 6 точки, 3. Свиленград 2 точки, 4. Ники спорт 0 точки.